Maastikutuurilt otse maanteevõistlusele sõitnud Maaris Meier krooniti Portugali karikasarja võitjaks

Maaris Meier teenis Portugali maanteekarikasarja neljandal etapil teise ja viiendal etapil kolmanda koha, mis andis eestlannale üldarvestuses esikoha.

Laupäeva hommikul alles kuue päeva pikkusel maastikutuuril võistelnud Meier oli pealelõunal stardis juba Portugali maanteekarikasarja neljandal etapil, et sõita võidu üldarvestuses esikoha peale. Etappi alustas eestlanna liidrisärgis, kuid Vera Vilaca napsas kahe ratturi duellis esikoha ning sai kokkuvõttes võrdsete punktidega särgi viimaseks etapiks enda selga.

Juba pühapäeva hommikul toimus Portugali maanteekarikasarja viimane etapp. Kõik või mitte midagi. 83-kilomeetrisel ja ligi 1300 tõusumeetriga etapil käis Meieri ja Vilaca vahel kassi-hiire mäng. „Teadsin, et mul ei ole erilisi jalgu peale sellist nädalat, seega pidin lihtsalt Vera tempo ära kannatama,“ ütles Meier. Vahepeal proovisid oma õnne jooksikud ning Uiliia Legkova ning Ines Tranosco jagasidki lõpuks omavahel esimese ja teise koha. Vilaca üritas Meierilt eest sõita, ent ainuke, kes üldliidri tempole vastu pidas, oli eestlanna. „Minul proovimiseks jalgu ei olnud, kuna ma ei oleks kontrat üle elanud,“ tunnistas Meier. „Seega riskisin kõigega ja jätsin kõik lõpule.“

Tugeva lõpuspurdiga õnnestus Meieril endale napsata etapi kolmas koht ning maanteekarikasarja üldvõit. „Uskumatu, aga see kõik oli väärt proovimist!“ oli Meier peale finišit rõõmus. „See oli suur ponnitus, et võtsin peale tuuri need kaks võistlust ette, aga pidin vähemalt proovima ja kuna laupäevane võistlus oli meie klubi korraldada, siis nad tegid ka võistluse pärastlõunal, et mul oleks võimalus kohale jõuda! Sel aastal mängis minu kasuks ka see, et kõik viis karikasarja etappi olid grupisõidud. Tavaliselt on üks eraldistardist sõit ka, aga mulle just meeldibki see grupisõidus mängimise võlu ja valu – sel korral lõppes mäng minu kasuks!“

Videokokkuvõtet näeb võistlusest siit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X