Maastikusõidu maailmameistriks krooniti põnevas lõpplahenduses 23-aastane ameeriklanna, debütant Janika Lõiv 40.

Šveitsis Lenzerheides jätkuvatel maastikusõidu maailmameistrivõistlustel võitis naiste eliitklassis kuldmedali 23-aastane ameeriklanna Kate Courtney. Ainsa eestlannana startinud Janika Lõiv lõpetas 40. kohal.

Möödunud aastal veel U-23 vanuseklassis võistelnud ja MM-ilt hõbemedali pälvinud Courtney möödus terve sõidu liidripositsiooni hoidnud taanlannast Annika Langvadist pool ringi enne võistluse lõppu. Ameeriklanna jäi küll pikematel tõusudel Langvadist maha, ent näitas tehnilistel lõikudel paremat osavust ja pani sellega oma paremuse maksma.

Pronksmedali napsas valitseva Euroopa meistri ja MK-sarja üldvõitja Jolanda Neffi nina alt Kanada rattur Emily Batty (+1.58).

“Alguses oli nagu ikka palju rabelemist. Kohe esimesel tõusul oli kukkumine minu ees, esimestega jäi vahe sisse ning mäe otsa jõudsin viimaste seas,” ütles Janika peale sõitu. “Esimene laskumine oli vaja joosta ning B liin oli ummistunud. Seega jooksin A liinist alla. Pärast seda sain päris hästi oma sõitu teha ja tõusin mitmeid kohti. Kuuendale ringile seitsmest minnes tundsin, et energiast on puudust ja tempo langes.”