Maastikuratturite MK-hooaeg algas üllatusvõiduga, Janika Lõiv 15.

Maastikuratturite hooaja esimene MK-etapp toimus Tšehhis Nove Mestos, kus üllatuslikult pälvis esikoha 21-aastane prantslanna Loana Lecomte. Tõusvas joones sõitnud valitsev Eesti meister Janika Lõiv sai 15. ja Mari-Liis Mõttus 62. koha.

Võistluse esimesel kahel ringil domineeris sõitu valitsev maailmameister Pauline Ferrand-Prevot, kuid kolmandal ringil sõitis Lecomte end talle kandadele ning asus seejärel ise võistlust juhtima. Viieringilise võistluse lõpus pälvis Lecomte oma karjääri esimese MK-etapivõidu uhkes üksinduses finišeerides ajaga 1:22.06. Teise koha sai hollandlanna Anne Terpstra, kes möödus Ferrand-Prevot’st lõpuringi viimasel osal. Kaotust võitjale kogunes neil vastavalt 31 ja 37 sekundit.

Siiani oli Lecomte’i parimateks tulemusteks mullusel MM-il ja EM-il pälvitud pronksmedalid kuni 23-aastaste ratturite arvestuses.

Numbri 12 alt võistlust alustanud Lõiv pälvis MK-hooaja avaetapil 15. koha. Eestlanna karjääri parimaks MK-kohaks on 13., mille ta saavutas mullu kahel korral, Snowshoe ja Les Getzi etappidel. Kaotust võitjale kogunes valitseval Eesti meistril neli minutit ja 11 sekundit. Teise eestlannana võistlustules olnud Mari-Liis Mõttus sai 62. koha.

Meeste klassis võtab MK-etapist ainsa eestlasena osa Martin Loo.