Maastikuratturite mitmepäevasõit jätkus maratoniga

12157384t1h58e3

Rahvusvaheline maastikuratturite mitmepäevasõit MTB Fest jätkus täna maratondistantsiga. Vihmasajus peetud E.K. Partner Grupp 5. Põleva Kivi rattamaraton avas ühtlasi ka tänavuse Hawaii Express Estonian Cup hooaja.

MTB Fest mitmepäevasõidu arvestusse kuuluva 66 km pikkuse Grand Prix etapi võitsid MTB Fest tuuri üldliider Peeter Pruus (2:32.20) ja leedulanna Katažina Sosna (2:47.01).

Tänase tulemusega võttis leedulanna üle ka MTB Fest liidripositsiooni kasvatades vahet tema ja eestlanna Mari-Liis Mõttuse vahel kahe minuti ja viie sekundini. Pruusi edu jälitaja ees kasvas MTB Fest viimase etapi eel kuue minuti ja 35 sekundini.

«Jõudu oli täna korralikult ja suutsin vajutada,» sõnas Pruus vahetult pärast võidukat sõitu. Koos kaasmaalase Gert Jõeäärega suudeti kohe alguses teistega vahe sisse sõita. Kui mõne aja suutis tandem Jõeäär-Pruus kahekesi teiste ees edu säilitada, siis Venemaa esindaja Maxim Gogolev alla ei andnud ja püüdis duo kinni.

«Meie Gerdiga tegime tööd ja tema istus taga kogu aeg. Siis üks hetk lõhkes tal kumm ja ta jäi meist maha. Kui me Gerdiga Kuremäele jõudsime, siis ma otseselt ei rünnanud, aga sõitsin tugevalt ja Gert jäi maha. Kuna mul on kõik minutid ja sekundid tähtsad, siis mul polnud mõtet teda oodata,» võttis Pruus võidu kokku.

Naiste võitja Katažina Sosna oli tänasega selgelt rahul. «Mulle meeldis trass väga. Tahan tänada korraldajaid selle eest, et trass oli väga hästi märgitud ja eksida polnud võimalik. Mul on hea meel, et ma võitsin, kuna maraton ongi minu eriala,» sõnas Sosna.  «Homme saab kindlasti olema raske. Olümpiakross ei ole minu eriala, aga ma sõidan nii hästi, kui võimalik, et säilitada kokkuvõttes esimene koht,» lisas Sosna.

Naiste arvestuses teiseks tulnud Mari-Liis Mõttus tunnistas, et kuigi ta oleks soovinud võitu, võib tänase tulemusega rahule jääda. «Alguses oli plaan leedulanna sabas püsida, et võimalikult väike vahe homseks jätta. Ma arvasin juba ette, et jõuliselt on ta niivõrd palju tugevam, et vajutabki eest ära ja nii ka läks. Aga see, et vahe tuli ainult alla kolme minuti, see tuli üllatusena. Selle vahega on juba hea homme starti minna,» võttis Mõttus võistluse kokku. Homse, MTB Fest viimase etapi eel on Mõttus võitlushimuline. «Tuleb anda endast maksimum ja kõik ei ole veel kaotatud.»

Lisaks üldvõitudele anti maratonil välja auhinnad ka vahefinišite võitjatele. Küüslaugufest vahefinishi võitis Gert Jõeäär, SiS mäefinishi Peeter Pruus. hansgrohe kiirenduskilomeetri nobedaim mees oli Anti Arumägi, naistest oli väledaim kiirendaja Tatsiana Soupel (BLR).

Võistkondliku esikoha hõivas KoMo/Velopluss, parimaks naiskonnaks sõitis avaetapil end Hawaii Express naiskond.

Lisaks eliitratturitele ja tippharastajale mõeldud GP-le olid täna kavas ka 47 km pikkune Gardena maraton ja 21 km pikkune Jetoil poolmaraton. Nendel distantsidel näitasid väledaimat jalga Rene Kübar ja Matthias Mõttus.

Pere pisematele mõeldud Põltsamaa lastesõitudel olid täna teistest nobedamad Ralf Leon Rahu ja Linda Lensment.

Rahvusvaheline UCI 2. kategooria mitmepäevasõit MTB Fest saab punkti juba homme, mil sõidetakse olümpiakross (XCO). Võistlused toimuvad Kiviõli Seikluskeskuses algusega kell 11.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X