Maastikurattasõidu Eesti meistrivõistlustele õla alla pannud Coop Antsla: kohalikud hoiavad siin kokku ja aitavad üksteisel õnnestuda

coop antsla mtb-4

22. ja 23. juulil kogunevad Eesti parimad maastikuratturid Võru maakonda Antsla lähedale, et üheskoos Coop Antsla Eesti meistrivõistlustel välja selgitada lühirajasõidu (XCC) ja olümpiakrossi (XCO) parimad.

Lühirajasõit peetakse ligi 1,1-kilomeetrisel ringil, mis kattub 70% ulatuses olümpiakrossirajaga, millel pikkust 4,9 kilomeetrit. Võistluse peakorraldaja Taavi Kannimäe sõnul on rada nõudlik oma lühemate ja äkilisemate tõusude ning spetsiaalselt rajale ehitatud olümpiakrossile omaste elementide poolest. Rada on kõikidele rattasõpradele juba avatud ja Eesti meistrivõistluste trassi on uudistama oodatud kõik.

Antsla on linn Võru maakonnas, mis sai linnaõigused 1938. aastal. See on piirkond, kus kohalikud hoiavad kokku ja aitavad üksteisel õnnestuda. Antsla rattasporti on aastaid vedanud vennad Kannimäed ja Hauka Veloklubi ning selleks, et Eesti meistrivõistlused saaksid toimuda parimal tasemel on oma õla toetuseks alla pannud Coop Antsla. „Nii nagu kohalik kauplus ei saa ilma kohalike klientideta, ei saa ka spordiklubi ilma kohalike toetajateta, mispärast on meil tekkinud tõesti meeldiv ja tulemuslik koostöö,“ ütles Coop Antsla juhataja Roman Provotorov.

„Lisaks sellele hindamatule tööle, mida veloklubi on meie noorte heaks teinud on nende korraldatavad Eesti meistrivõistlused kirsiks tordil, mis toob piirkonda inimesi, kes kasutavad kohalikke majutusteenuseid, toitlustust ja toovad mitmel muul moel tulu. Seega võib öelda, et kohalike spordiklubide ja ettevõtete omavahelisest koostööst võidavad kõik,“ jätkas Provotorov. „Sestap kutsume kõiki teisigi oma piirkonnas sporti toetama ja loomulikult tulla võistlustele kaasa elama.“

Võistlustele tasub kaasa elama tulla tõesti, sest rada on meisterdatud niiviisi, et ka pealtvaatajatel oleks huvitav võidusõitu jälgida. Lühirajasõidus asuvad tiitlikaitsjatena starti Janika Lõiv ja Kirill Tarassov ning olümpiakrossis Lõiv ja Josten Vaidem.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Coop Antsla, Rand&Tuulberg, Jetoil, EHL Profiles, Hearum, DB Schenker, Viimsi Keevitus, RTS Infra Eesti, Malmerk Klaasium, Scania, Antsla vald.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X