Maastikurattakrossis krooniti olümpiavõitjaks Pidcock, Van der Poel elas üle karmi kukkumise

E7NM_8zXMAAXMpI

Tokyos krooniti maastikukrossis olümpiavõitjaks britt Tom Pidcock. Varem ei ole Suurbritannia sellel distsipliinil OM-il kuldmedalit võitnud. Hõbedase ja pronksise autasu said kaela šveitslane Mathias Flückiger ja hispaanlane David Valero Serrano.

Avaringil suutis 21-aastane Pidcock vältida hollandlase Mathieu van der Poeli karmi kukkumist ning jätkas Flückigeri ja Rios olümpiavõidu teeninud Nino Schurteri tempos püsimist enne, kui võttis ise rünnaku teise ringi lõpus ette. Kui Schurter ei suutnud noore Suurbritannia ratturi tempot hoida, siis Flückiger jäi Pidcockist 11 sekundiga maha alles viiendal ringil, kui oli sunnitud ühel tõusul kõndima. Finišis teenis britt šveitslase ees võidu 20 sekundiga. Pronksi pälvinud Serrano jäi võitjast maha 34 sekundiga.

“See on päris pöörane, et ma tulin olümpiavõitjaks. Ma ütlesin iseendale stardis, et juba siin olemine on väga eriline,” tunnistas Pidcock finišis. “Võistlus oli väga raske. Ma ei ole siiani ühtki head võistlust teinud. Ma treenisin kõvasti ja teadsin, et vorm on hea, aga kahtlused jäävad. Kui võidusõit algas, siis nägin, et kõik on väga hästi.”

Nelja päeva pärast 22-aastaseks saav Pidcock on noorim maastikurattur, kes on olümpiavõitjaks kroonitud. Enne teda hoidis seda ajaloolist verstaposti oma käes 2016. aastal Rios kulla võitnud rootslanna Jenny Rissveds, kes oli 79 päeva noorem.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X