Maastikumaratoni valitsev Eesti meister Peeter Pruus pani ennast Itaalias proovile olümpiakrossis

Peeter Pruus_erakogu

Nädalavahetusel Chies d’Alpagos peetud Itaalia karikasarja viimasel etapil pani ennast Eesti parima maastikuratturi Martin Loo kõrval üle pika aja olümpiakrossis proovile ka Eesti valitsev maastikumaratoni meister Peeter Pruus.

Sõidu võitis Itaalia olümpiakrossi meister Gerhard Kerschbaumer ajaga 1:34.01. Loo pälvis viienda koha 1:37.02-ga ning Pruus jõudis finišisse ajaga 1:39.43 ja saavutas 11. koha.

“Rada oli raske, kuid mitte liiga tehniline,” rääkis Pruus peale võistlust. “Kuna see oli minu esimene olümpiakrossi võistlus üle pika aja, siis minu stardipositsioon oli kehv ning seepärast kaotasin esimesel ringil juba tohutult aega. Jäin kukkumiste taha, mistõttu pidin esimesel tõusul jalutama. Ring-ringilt hakkasin 37. positsioonilt kohta parandama ja jõudsin 11. kohale välja. Sõitsin ringe stabiilselt 6-7 koha tempos ja viimasel ringil märgiti mulle päeva kolmas ringiaeg. See ei ole üldse paha.”

Pruus andis märku, et teda võib olla näha ka Eesti olümpiakrossi meistrivõistluste stardis, mis peetakse 21. juulil Kiviõlis.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X