Olümpiakross


Olümpiakross (inglise keelne lühend – cross-country olympic XCO) on ainus olümpiamängude kavas olev maastikuratta võistlusdistsipliin. Olümpiakross märgib võistluse formaati, kus sõidetakse lühikesel 4-6 km pikkusel tehnilisel ringil ning raja läbimine nõuab võistlejatelt häid rattavalitsemise oskusi ning paneb proovile füüsilise suutlikuse. Võistlusklasside kaupa ühisstardist toimuvad võistlussõidud on kestvusega 1h30min-1h45min naiste ja meeste eliitklassidele. Noorte ning seenioride võistlusklassidel, sõltuvalt vanuseklassist on kestvus 30min – 1h20min.

Pealtvaatajatele atraktiivne võistlusring planeeritakse mägisele maastikule, sellel on rohkelt eritüübilisi looduslike, vajadusel tehislike tehnilisi elemente, mis panevad proovile võistleja füüsilised võimed ja tehnilised oskused. Raja kõrge keerukuse ja ohtlikuse aste eeldab võistluseelset rajaga tutvumist/treeningsõitu. Tegemist on kõige tähtsama maastikurattasõidu alaga maailmas – XCO-formaadis võidusõit on ainsa MTB alana kaasaegsete suveolümpiamängude kavas.


2023. aasta maastikuratturite XCO võistluskalender

22-23.07 Eesti meistrivõistlused olümpiakrossis XCO ja lühirajasõidus XCC, EMV Pärsimäe, Võrumaa

Husqvarna Eesti Olümpiakrossi karikasari 2018. aastast alustas Eestis Husqvarna toetusel kuue etapiline olümpiakrossi karikasari:
16.04 Pirita XCO (I etapp) Pirita
23.04 Keila XCO (II etapp) Keila
04.06 Põleva Kivi XCO (III etapp) Kiviõli Seikluskeskus
13.08 Narva XCO ( IV etapp) Narva
03.09 Jõulumäe XCO (V etapp) Jõulumäe TervisespordikeskusLiitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X