MAARIS MEIERIST SAAB EESTI ESIMENE UCI POOLT LITSENTSEERITUD NAISTREENER

leiria6

Rahvusvaheline Jalgratturite Liit (UCI) valis Eesti ühe edukaima maastikuratturi Maaris Meieri oma treenerite koolitusprogrammi. Tegemist on just jalgrattaspordi naistreeneritele mõeldud koolitusprogrammiga, mis toimub märtsikuus ja kuhu valiti igalt kontinendilt vaid 2 osalejat.

Maaris Meier osales aastatel 2011-2014 sportlasena UCI poolt korraldatud kõrgema taseme treeningkursustel Šveitsis baseeruvas rahvusvahelises jalgrattaspordi treeningkeskuses. Hetkel elab ja treenib Maaris Meier Eestist väljas, aidates seal teisi naisrattureid ja maastikuratturite koondist, et anda oma panus järgmisele olümpiale valmistumiseks. Meier on Eestit esindanud Ateena olümpiamängudel, Euroopa Meistrivõistlustel ning toonud häid kohti mitmetelt rahvusvahelistelt võistlustelt.

„Uudis väljavalituks osutumisest liigutas mind rõõmupisarateni, mind valdab siiani suur rõõmu- ja tänutunne. Tunne on seda tugevam, et olen sportlasena seal (WCC) treeninud ja tean omast kogemusest, kui palju kaalu UCI koolitusel tulevikuks on. Treenerikoolituse kõrval on ka algtaseme mehaanikute koolitus, mis on maastikurattasõidus ääretult vajalik, et sportlane saaks metsas kergemate mehaaniliste rikete puhul oma rattaga ise hakkama ning edaspidi saan treenerina ka neid teadmisi sportlastele edasi jagada,“ rääkis Meier koolituse ootustest.

Meieri sõnul aitab rahvusvaheline kõrgel tasemel koolitus kindlasti tulevikus kaasa, et senisest enam panustada Eesti Jalgratturite Liidu töösse, jalgrattaspordi populariseerimisse ja aidata eestlastest maastikurattureid senisest veel kõrgemale tasemele ning rahvusvahelistele võistlustele.

Meier tahab tõestada, et hoolimata mägede puudumisest ja keerulisest kliimast on Eestis võimalik jõuda maastikuratta sõidus tipptasemele.

Fotol: Maaris Meier. Erakogu

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X