Maaris Meier teenis UCI maratonil 6. koha ja Portugali regionaalse karikasarja etapil võidu

Laupäeval Portugalis peetud 89-kilomeetrisel UCI 1. kategooria maastikumaratonil Tierra Estella Epic MTB pälvis Maaris Meier kuuenda koha. Pühapäeval võitis eestlanna aga Portugali regionaalse karikasarja etapi ja pälvis ühtlasi esikoha koondarvestuses.

Tierra Estella Epic MTB võistlusel finišeeris esimesena Meritxel FIgueras Garangou (Buff Megamo Team) ajaga 5:19.23. Teise koha teenis Ainara Elbusto Arteaga (+11.07) ja kolmanda koha Edurne Izcue Ros (SH Metalgraf; +25.03). Meier lõpetas ajaga 6:11.07.

„Korraldajad saatsid mulle kutse ja kuna mäletasin lahedaid singleid, võtsin selle vastu,“ kirjutas Meier oma blogis. „Mida ma eelmisest aastast ei mäletanud, oli meestest mööda saamine, kes startisid viis minutit naiste ees, ja hilisem kannatamine. Sel korral läks päeva peale väga palavakas samuti.“

„Esimesed mehed hakkasid selg ees vastu tulema juba esimesel tõusul,“ jätkas Meier. „Kuidagi sai neist seal mööda, aga hiljem oli see allamäge singlitel ikka keeruline. Ma muidugi ei osanud oma õige aktsendiga hõigata ka, et tuleme tagant. Igatahes jäi paha tunne seal kogu aeg madistada. Sõitsin pikalt kuuendal kohal, kuni järsku tulid kaks naist selg ees vastu. Pidin igas joogipunktis seisma jääma ja paaki täitma, kuid vaatamata sellele sai kuumus minust lõpuks jagu ja viimased 20 kilomeetrit olid liiast. Rada oli väga lahe, kuid kuus tundi võistlemist on ikkagi liiga pikk, et saaks täielikult nautida.“

Peale kaheksatunnist autosõitu koju tagasi, startis Meier pühapäeval regionaalse karikasarja etapil. „Sõitsin võistluse rahulikult läbi. Võitsin, kuid liiga paljuga, sest kaks teist naist, kes stardis olid, jäid ajalimiidi taha ja ei saanudki tulemust kirja,“ lisas Meier.

Ühtlasi pälvis Meier üldvõidu ka regionaalse karikasarja kokkuvõttes.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X