Maaris Meier teenis Portugali maastikumaratonide karikasarja avaetapil 3. koha, Janelle Uibokand 5.

Vila de Melgacos toimunud Portugali maastikumaratonide karikasarja esimesel etapil teenis kolmanda koha Maaris Meier. Eesti valitsev meister Janelle Uibokand lõpetas viiendal positsioonil.

54-kilomeetrisel distantsil sõidetud maratoni võitis kohalike rõõmuks Portugali meister Melissa Maia ajaga 2:53.16. Teise koha teenis tema kaasmaalanna Joana Monteiro (+9.27) ja kolmanda Meier (+10.22). Seejuures edestas eestlanna viie sekundiga neljanda kohaga leppima pidanud Ilda Pereirat. Uibokand kaotas võitjale 15 minuti ja 10 sekundiga.

„Minu jaoks oli uus, et naised stardivad 15 minutit enne mehi ja saavad niiviisi alguse omavahel ära madistada,“ kirjutas Meier oma blogis. „Stardist tuli sõita esmalt 18 kilomeetrit mäkke. Kui tõus järsemaks läks, otsustas Melissa meie jalgu proovida. Hetk hiljem jäime kolmekesi ühtlaste vahedega sõitma. Ma jälgisin pigem oma enesetunnet, sest ronida tuli ligi tund aega järjest.“

„Ühel hetkel jõudis Ilda mulle järele ja sõitsime koos. Ühel pikemal laskumisel, mis lõppes kümme kilomeetrit enne finišit, panin gaasi põhja. Jätsin Ilda sellel tehnilisel laskumisel kaugele maha. Lõpus pingutasin ühes kurvis natuke üle ja esirehvist tuli rõhku välja. Edasi ei olnud enam võimalik väga palju püsti sõita. Samuti panin ühes linnakeses korralikult rajalt välja, mistõttu tuli Ilda mulle taas järele.“

„Sättisin end laskumistel esimeseks ja teadsin, et sprindijalga on mul rohkem. Kuna püsti peal seda teha ei saanud, siis kruttisin lihtsalt tempo üles. Olen väga rahul oma mineku üle arvestades hetke väsimustaset,“ lisas Meier.

Meeste klassis pälvis esikoha Davide Machado (3:40.43), edestades Roberto Ferreirat (+56,4) ja Filipe Franciscot (+56,6).

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X