Maaris Meier pälvis nädalavahetusel kaks esikohta

Maaris Meier

Maaris Meier võitis laupäeval Portugalis sõidetud maastikurattamaratoni Bairrada 150 koos paarilise Filipe Tomasega ning pühapäeval regionaalkarikasarja maratoni Cadima.

Bairrada 150 maratonil sõitis Meier 158-kilomeetrisest rajast esimesed 72 kilomeetrit ning seejärel andis vahetuse üle Tomasele. Segapaaride seas pälviti esikoht ajaga seitse tundi, 51 minutit ja 29 sekundit. „Rada oli tore ja huvitav ning loomulikult oli palju mägesid,“ kirjutas Meier oma blogis. „Sõitsin heas tempos ehk kindlalt kuskil 30. positsiooni peal üle 300 osaleja seas. Mäe otsas oli veel mäefiniš, mille ma naiste arvestuses võitsin. Sellega oli hea teatepulk edasi anda.”

Pühapäevasel maastikumaratonil sõitis Meier 48 kilomeetrit ajaga üks tund ja 55 minutit. „Selleks, et saaks kaks head võistluspäeva järjest, võtsin osa kohalikust maratonist, mille korraldajaks oli minu klubi,“ jätkas Meier. „Võistlus meenutas väga palju Eesti maratone ehk oli palju siledaid kruusateid ja mõned singlid metsa vahel. Naised startisid meestest eraldi, mis tähendas, et ma sain nii kaua üksi kihutada, kui tagant hakkasid meesharrastusratturid järele jõudma. Sealt edasi madistasin nendega ja pingutus oli selle võrra suurem. Enesetunne paranes iga kilomeetriga ehk sai korralikult võisteldud.“

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X