Maaris Meier jõudis ajaloolisel velotuuril Portugalis kahel korral esikümnesse

241129645_4301773073225315_6451764597370832664_n

Maaris Meier ja Greete Steinburg osalesid esimest korda peetud naiste nelja päeva pikkusel velotuuril Volta Portugal Feminina, kus saavutasid kokkuvõttes vastavalt 19. ja 28. koha.

Avaetapil sõideti 81,5 kilomeetrit. Võistluse võitis väikesest grupifinišist Danielle Shrosbree. Steinburg ületas finišijoone 29. ja Meier 30. positsioonil. Kaotust võitjale kogunes kaks minutit ja 11 sekundit.

„Esimesel ja viimasel etapil mängisid olulist rolli tugev vastutuul ja kuumus. Esimesel päeval jäingi grupist maha krampide tõttu ning viimased kilomeetrid möödusid raskelt,“ tunnistas Meier.

Vaatamata sellele, et teisel päeval taastus Meier veel avapäeva krampidest, suutis ta 72-kilomeetrisel etapil pälvida grupifinišis viienda koha. Esikoha teenis Raquel Queiros, Steinburg sai 24. tulemuse (+1.11).

Kolmandal päeval ootas võistlejaid ees temposõit. Meier püüdis küll minutiga enda eest startinud konkurendi kinni, kuid kukkus seejärel. „Lõhkusin nii ennast kui ratta ja pidin teise poole distantsist niiviisi sõitma. Kahju,“ tõdes Meier, kes sai 25. koha. Kaotust võitjale Raquel Quieirosele kogunes kaks minutit ja viis sekundit. Steinburg sai 63. koha (+4.01).

Viimasel 94,7-kilomeetrisel etapil oli Meier grupifinišis kuues. Kiireim oli Lucy Lee, Steinburg sai 29. koha. „Kahju, et pool tuurist aia taha läks, aga selline see rattasport on. Tiimitöö läks üldiselt väga hästi ning see oli väga hea kogemus nii mulle kui kogu naiskonnale,“ ütles Meier.

Kokkuvõttes pälvis esikoha Queiros, Meier oli 19. (+4.16) ja Steinburg 28. (+7.23). Tulemused siin

Maaris Meier ja Greete Steinburg
keskel vasakult – Maaris Meier ja Greete Steinburg

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X