Maaris Meier EM-il 13.nes

30440838_10213235342012445_4808310763699568640_n

Nädalavahetusel toimusid maastikuratta mäest laskumises DHI Euroopa Meistrivõistlused Portugalis Lousãs. Esmakordselt võttis nendest osa ka Eesti naiseliit sõitja, kes sai 13. koha. Võistluse võitis Monika Hrastnik Sloveeniast, kes on maailma reitingus esikümnes.

“Mind on paelunud downhill juba paar aastat, hobi korras olen seda xc kõrvalt harrastanud, tahtsin end proovile panna ka EM-il. Juba kolmapäeval alanud treeningutega nädal oli pikk ja väsitav ning kulmineerus pühapäeval. Treeningutel oli meil suhteliselt kuiv ilm, kuigi pühapäeva hommikuks oli rada laupäeva õhtusest vihmast väga mudane, rada muutus päev-päevalt ja sellele vastavalt pidi ka enda sõidutrajektoore muutma,” tutvustas Meier tingimusi.

“Finaalis sadas vihma ja kivid olid libedad, sellest hoolimata andsin endast sellel tehniliselt ja füüsiliselt raskel rajal maksimumi. Selgelt joonistusid minu jaoks välja downhilli eripärad, mida on edaspidi vaja treenida, et sellel alal tippu jõuda, “ kommenteeris Meier, kes paar nädalat tagasi Šveitsis ka UCI treeneripaberid omandas.

Kõik tulemused üleval võistluse ametlikul lehel, www.eurodhi.com.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X