Maaris Meier EM-il 13.nes

Nädalavahetusel toimusid maastikuratta mäest laskumises DHI Euroopa Meistrivõistlused Portugalis Lousãs. Esmakordselt võttis nendest osa ka Eesti naiseliit sõitja, kes sai 13. koha. Võistluse võitis Monika Hrastnik Sloveeniast, kes on maailma reitingus esikümnes.

“Mind on paelunud downhill juba paar aastat, hobi korras olen seda xc kõrvalt harrastanud, tahtsin end proovile panna ka EM-il. Juba kolmapäeval alanud treeningutega nädal oli pikk ja väsitav ning kulmineerus pühapäeval. Treeningutel oli meil suhteliselt kuiv ilm, kuigi pühapäeva hommikuks oli rada laupäeva õhtusest vihmast väga mudane, rada muutus päev-päevalt ja sellele vastavalt pidi ka enda sõidutrajektoore muutma,” tutvustas Meier tingimusi.

“Finaalis sadas vihma ja kivid olid libedad, sellest hoolimata andsin endast sellel tehniliselt ja füüsiliselt raskel rajal maksimumi. Selgelt joonistusid minu jaoks välja downhilli eripärad, mida on edaspidi vaja treenida, et sellel alal tippu jõuda, “ kommenteeris Meier, kes paar nädalat tagasi Šveitsis ka UCI treeneripaberid omandas.

Kõik tulemused üleval võistluse ametlikul lehel, www.eurodhi.com.

Impression
X