MAANTERATTA MAAILMA MEISTRIVÕISTLUSTEL ESINDAVAD EESTIT KANGERT JA TAARAMÄE

22.-30 septembril toimuvad Tirooli pealinnas Innsbruckis maanteesõidu Maailmameistrivõistlused.

MM-i koondise koosseisu kuuluvad meeste eliitklassis Tanel Kangert (Astana Pro Team), kes osaleb nii eraldistardis kui ühisstardis ning Rein Taaramäe (Direct Energie), kes võistleb ühisstardis. Kolmas osaleja on hetkel veel lahtine, aga ühe variandina on koondise treenerid välja pakkunud Norman Vahtra Cycling Tartu, kes osaleks ühisstardis. Vahtra osaleb ka MU vanuseklassi eraldistardis.

Juunioride vanuseklassis osalevad grupisõidus Henri Treimuth (Viljandi Rattaklubi) ja Artjom Mirzojev (CFC Spordiklubi) ning eraldistardis samuti Mirzojev ja Gleb Karpenko (Kalevi Jalgrattakool).

Koondise treeneri Jaan Kirsipuu ja Rene Mandri sõnul on eraldistardi eesmärgiks see, et Tanel Kangert jõuaks kaheksa parema sekka. Norman Vahtra eesmärgiks on sõita üle EM-il saavutatud 17. koht. Juunioride vanuseklassi kuuluvad Gleb Karpenko ja Artjom Mirzojev võiksid jõuda vastavalt esikümnesse ja esikahekümnesse.

Ühisstardi puhul võiks oodata Rein Taaramäe ja Tanel Kangerti jõudmist esikümnesse, kuna Olümpiamängudel oli Tanel Kangert 9. ja rada on mõlemale ratturile sobiv. Henri Treimuth ja Artjom Mirzojev  on võimelised sõitma esikahekümnesse.

„Juuniorid osalevad enne MM-i veel nädalases ettevalmistuslaagris Hispaanias ja Norman Vahtra osales just rahvusvahelistel võistlustel Panevezises trekil omniumis eraldistardiks kiiruse saavutamiseks ehk oleme katsunud poiste vormi just MM-iks ajastada,“ kommenteeris Kirsipuu koondise valmisolekut.

„Naisi otsustati sel aastal MM-ile mitte lähetada, kuna rada on väga järskude tõusudega ja eeldab tugevate eeldustega mäesõitjaid, aga hetkel sellise eeldusega tipptasemel naisrattureid meil välja panna ei ole,“ põhjendas Eesti Jalgratturite Liidu peasekretär Urmas Karlson naiste eemale jäämist MM-ist.

MM ajakava:

  1. September

MU eraldistart 14:40-16:50 (17:10)

  1. September

Juunioride eraldistart 10:10-12:40 (13:00)

  1. September

Meeste eraldistart 14:10-17:00 (17:20)

  1. September

Juunioride ühisstart 14:40-18:15 (18:35)

  1. September

Meeste ühisstart 09:40-16:40 (17:00)

MM-i täpsema infoga saad kursis olla SIIN ja SIIN

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X