MAANTEESÕIDU MM-I TOIMUMISKOHT VÕIB MUUTUDA

mm

Kui koroonaviiruse levikust tingitud olukord ei ole piisavalt turvaline, võib 20.-27. septembrini Šveitsi Aigle-Martignysse kavandatud maanteesõidu MM toimumiskohta vahetada. Kui teema päevakorda kerkib, on nõus tiitlivõistlust võõrustama Omaan, Katar ja Araabia Ühendemiraadid. Sel juhul toimuks MM novembris.

MM-iga seotud tasud on Rahvusvahelise Jalgratta Liidu (UCI) jaoks suurim sissetulekuallikas. 2017. ja 2018. aastal laekus katusorganisatsiooni eelarvesse 9,1 miljonit naela. Aigle-Martigny MM-i korraldusjuht Grégory Devaud ütles hiljuti, et otsus MM-i toimumiskoha osas võetakse vastu enne juuni lõppu. Kui Aigle-Martigny peaks tänavu MM-ist ilma jääma, saavad nad uue võimaluse 2026. või 2027. aastal.

“Jalgrattafestival jah, kuid seda ei tohi korraldada iga hinna eest. Peame olema oma otsuses kindlad ega tohi olla kangekaelsed,” lausus Devaud.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X