Maanteesõidu maailmameistrivõistlusi ootab oluline uuendus

kits

Rahvusvahelisel Jalgratta Liidul (UCI) on valminud tulevikku vaatav projekt nimega Agenda 2022, mis sätestab mitmeid uuendusi nii võistluste korralduse, auhinnarahade kui ka tehnilise poole pealt.

Alates 2023. aastast muutub maanteesõidu maailmameistrivõistluste senine formaat. Iga nelja aasta järel koondatakse erinevad rattaspordialad ühte kohta, et teha 17-19 päeva vältav megafestival. See toimuks olümpiale eelneval aastal ja programmi kuuluksid eraldistart ja grupisõit (maanteesõit); olümpiakross, mägirattamaraton ja downhill (mägirattasõit); trekisõit, BMX kross; BMX freestyle park, takistusraja läbimine ehk trials ja mägiratta väljalangemissõit (linnasõit), parasportlastele mõeldud maantee- ja trekisõidu distsipliinid; sisetingimustes peetavad rattapall ja rattaga esinemised ning loomulikult harrastajatele mõeldud gran fondo.

Arvatakse, et see toob kokku 2600 eliitsportlast ja 6000 amatööri ning ka vähematraktiivsed alad pälvivad seoses sellega rohkem tähelepanu.

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X