Maanteesõidu EM-il toimub esmakordselt segateatesõit

Euroopa Jalgratta Liidu ametliku teate kohaselt toimuvad tänavused maanteesõidu Euroopa meistrivõistlused 7.–11. augustini Hollandi linnas Alkmaaris. Programmis on 13 erinevat sõitu: eliidi mehed ja naised, U-23 ning juuniorid osalevad nii eraldistardis kui ka grupisõidus.

Esmakordselt on tiitlivõistluste raames kavas segateatesõit koondistel. Lihtsustatult näeb võidusõit välja selline, et esmalt läbib ringi kolmeliikmeline meeskond ja seejärel kolmeliikmeline naiskond. Aeg pannakse kirja teisena finišijoone ületanud sportlase järgi. See formaat asendab võistkonnasõitu.

Võistlema oodatakse 800 sportlast 50 riigist. EM-i peetakse alates 1995. aastast, kuid profirattureid on starti lubatud alates 2016. aastast.

Mullu pälvis Glasgows peetud EM-il meeste grupisõidus kulla Matteo Trentin (Itaalia) ja eraldistardis Victor Campenaerts (Belgia). Naiste tiitlid läksid Marta Bastianellile (Itaalia) ja Ellen van Dijkile (Holland).

Allikas: spordipartner.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X