Maanteeratturite segateatevõistluses krooniti maailmameistriks Šveits, Tasane UCI tiimiga 14.

Elina tasane

Šotimaal Glasgows peetavatel jalgratturite maailmameistrivõistlustel pälvis segateatevõistlusel esimese koha Šveitsi koondis koosseisus Stefan Bissegger, Stefan Küng, Mauro Schmid, Elise Chabbey, Nicole Köller ja Marlen Reusser. WCC Teami koosseisus võistelnud eestlanna Elina Tasane sai 14. koha.

Šveitsi koondise võiduajaks mõõdeti 54 minutit ja 16 sekundit, mis teeb 40,3-kilomeetrisel tehnilisel rajal keskmiseks kiiruseks 44,558 km/h. Vaid seitsmesekundilise kaotusega pidi hõbedase medaliga leppima Prantsusmaa koondis koosseisus Bruno Armirail, Remi Cavagna, Bryan Coquard, Audrey Cordon Ragot, Cedrine Kerbaol ja Juliette Labous. Pronksise autasu teenis Saksamaa (+0.51) koosseisus Miguel Heidemann, Jannik Steimle, Maximilian Richard Walscheid, Ricarda Bauernfeind, Lisa Klein ja Franziska Koch.

Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu tiimi koosseisus võistelnud eestlanna Elina Tasane sai kirja 14. koha, kaotades võitjale kuue minuti ja 32 sekundiga.

Kolmapäeval on MM-il kavas kuni 23-aastaste meesratturite temposõit, neljapäeval naisjuunioride ja eliitnaiste temposõit, reedel meesjuunioride ja eliitmeeste temposõit, laupäeval kuni 23-aastaste meesratturite grupisõit ning pühapäeval eliitnaiste grupisõit. Eestlastest on laupäeval võistlustules Madis Mihkels, Romet Pajur, Frank-Aron Ragilo, Lauri Tamm ja Aaron Aus.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Graanul Invest, Škoda Laagri, Hearum, Malmerk Klaasium.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X