Maanteeratturite MM siiski toimub, kuid lühendatud formaadis

mm

Rahvusvaheline Jalgratturite Liit (UCI) kinnitas, et maanteeratturite maailmameistrivõistlused siiski toimuvad, kuid medalikomplektid jagatakse välja vaid eliitklassiratturitele.

MM toimub Itaalias Imola linnas nädal peale Tour de France’i lõppemist ehk 24.-27. septembrini. Saapamaa jaoks on tegemist 12. korraga MM-i korraldada. Imolas on varem võidu sõidetud 2. septembril 1968. aastal ning toona jättis võidu meeste grupisõidus koju Vittorio Adorni, kes sõitis 90 kilomeetrit üksinda ning võitis teist kohta üle üheksa minuti.

Algselt pidi MM toimuma Šveitsis, kuid koroonaviiruse pandeemiast tulenevate ohutusnõuete ja -piirangute tõttu ei ole võimalik seal võistlust korraldada.

Meeste grupisõit on 259,2 kilomeetrit pikk ehk sõidetakse üheksa 28,8-kilomeetrist ringi. Selle distantsiga koguneb üle 5000 tõusumeetri. Naised võistlevad 144-kilomeetrisel võistlusmaal, mille jooksul ronitakse 2750 tõusumeetrit. Temposõidud toimuvad siledal trassil.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X