Maanteeratturite maailmameistrivõistlustel selgitatakse 2022. aastast parimad ka U-23 naiste seas

UAE Team ADQ ratturid

Šveitsis Montreux’s toimunud Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) juhtimiskomitee koosolekul otsustati 2022. aastast hakata selgitama maailma parimaid rattureid ka kuni 23-aastaste naiste seas nii grupi- kui temposõidus.

Esmakordselt jagatakse kuni 23-aastastele naismaanteeratturitele MM-i medalid Austraalias Wollongognis toimuvatel tiitlivõistlustel. Nii 2022., 2023. kui 2024. aastal sõidavad kuni 23-aastased ratturid võidu koos eliitklassi ratturitega, kuid pingerida koostakse mõlemale vanusegrupile eraldi. Alates 2025. aastast, mil maanteeratturite MM toimub Kesk-Aafrikas Rwandas, toimuvad U-23 ja eliitklassi ratturitele eraldi sõidud.

Otsus võeti vastu, et luua mees- ja naisratturitele võrdsed võimalused, kuna kuni 23-aastastele meeste seas juba selgitatakse oma ala maailma parimad.

Foto: UAE Team ADQ

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X