MAANTEERATTURITE KOONDIS OSALES KUULSAL BELGIA KLASSIKUL

Eesti maanteeratturite U23 koondis võistles märtsi viimasel päeval Belgia U23 rahvuste karikal Gent-Wevelgem. Parimana lõpetas võidusõidu Karl Patrick Lauk, kes jõudis 18. kohale. Koondislane Siim Kiskonen lõpetas Lauguga samas grupis 24. kohal.

Võidusõidu võitis sakslane Jonas Rutsch ajaga 4:05:08 (42,859 km/h), teine oli norrakas Andreas Neklessund ja kolmas belglane Jens Reynders.

„Sõidu algusest peale puhus tugev küljetuul ja lõpuringidel olnud proffide sõidust tuntud tõusud Baneberg, Kemmelberg ja Monteberg päeva lihtsamaks ei teinud. 150 alustanud mehest sai tulemuse kirja vaid 36. Eesti koondisel pole see sõit veel kunagi õnnestunud, aga sel korral tulid vähemalt läbi aegade parimad kohad ning võttes arvesse kõiki asjaolusid, võib sõiduga rahule jääda ja töötada edasi selle nimel, et järgmine rahvuste karikas paremini läheks,“ võttis koondise treener Rene Mandri päeva kokku.

Juuniorite sõidus oli Eesti parimana finishis Henri Treimuth, kes lõpetas 70. kohal. Joonas Kurits, Toomas Vool ja Stefan Lootus olid vastavalt 80.;81, ja 82. Antud sõit oli noortele alles hooaja avastardiks ning saavutatud kohad ka ootuspärased.

Järgmine võistlus on U23 koondisel kahe nädala pärast kuni 23 aastaste rahvuste karikaetapil Tour of Flandersil ja juunioritel rahvuste karikaetapil Paris-Roubaix, mis peetakse proffide sõiduga samal päeval, trassiks elukutseliste viimased 120 kilomeetrit.