Maanteerattahooaeg algas Transtar temposarja võistlusega Tõraveres, kindla võidu võtsid Martma ja Ehrberg

Kolmapäeval avas Eesti maanteerattahooaja Lõuna-Eesti oma eraldistardiga jalgrattasõitude sari Transtar Temposari, juba tuttavaks saanud Tõravere-Rõhu-Tõravere (pikk distants) või Tõravere-Rõhu (lühike distants) trassil. Omaette arvestust peeti vabaklassis neile temposõiduhuvilistele, kel erivarustus puudub, kuid soov temposõidus kaasa lüüa. Avaetapi distantsid olid 21 ja 10.5 km pikkused, põhiarvestuse lühem distants oli mõeldud noorte vanuseklassidele kuni M/N16 ja lisaks NJ tüdrukutele. Pikal distantsil startisid MJ poisid ning vanemad mehed ja naised. Vabaklassi arvestuses sõitjad said ise valida, millist distantsi sõita.

Suurepärane kevadilm oma päikesepaiste, vähese tuule ning sooja õhutemperatuuriga meelitas välja hulgaliselt uusi ja vanu osalejaid– kohe esimese korraga tuli kokku rekordiline 109 startijat ja lõpetajat!

Noorte kiireimaks osutus M16 vanuseklassis võistlev Madis Mihkels (TÜ ASK) ajaga 14:15 (keskmine kiirus 44.2 km/h), talle järgnesid sama vanuseklassi esindajad Oskar Pau ja Martin Anier (mõlemad Rein Taaramäe rattaklubist), kaotust vastavalt 1:01 ja ja 1:04. M14 vanuseklassi võitis Martti Lenzius (Vooremaa Centrum/Rattabaas) ajaga 16:00 Karl Kuritsa (Rein Taaramäe rattaklubi) ja Oliver Rüsteri (Vooremaa Centrum/Rattabaas) ees, nende kaotused vastavalt 1:01 ja 1:33.

Tütarlapsi oli sedakorda võistlustules neli, N14 neidudest oli kiireim Annikki Lugenberg (CFC spordiklubi) ajaga 19:33 (keskmine kiirus 32.2 km/h) Mirjam Rauni ees (kaotust 2:05). N16 ja NJ vanuseklassis oli kummaski täpselt üks võistleja – Batrisia Jullinen (Järva-Jaani RSK) ja Piret Pung (Vooremaa Centrum/Rattabaas), nende võiduajad olid peaaegu sekundi pealt samad kui aasta tagasi – 19:58 ja 18:25 (keskmised kiirused 31.5 ja 34.2 km/h).

Üldarvestuses tegi võimsa sõidu Tallinnast Lõuna-Eesti konkurente hirmutama tulnud eelmise aasta üldarvestuse võitja Kert Martma (CFC spordiklubi), tema võiduajaks jäi eelmise aasta võiduajast täpselt poole minuti võrra kiirem 27:43, mis andis keskmiseks kiiruseks korraliku 45.5 km/h. Ka teine ja kolmas koht läksid CFC spordiklubi esindajatele – vaid murdosasekunditega edestas Arthur Kooser oma klubikaaslast Artjom Mirzojevit, kaotust võitjale ümmargused 10 sekundit. Esikuuiku lõpetasid Taavi Kannimäe (Hauka veloklubi), Vahur Valvas (Rein Taaramäe rattaklubi) ning tundmatu üllataja Sander Ernes.

Seenior2 vanuseklassis jätkas tugevalt Margus Mikk ajaga 29:20 (keskmine kiirus 43.0 km/h), Aivar Lagenõmm (Järva-Jaani RSK) kaotas 55 sekundit ning Andres Hiiemäe (Elva Suusaklubi) 2:39. Seenior 3+ vanuseklassi esikoha noppis Meelis Leidt (Peloton) ajaga 30:56 (keskmine kiirus 40.7 km/h), poodiumi alumised astmed vallutasid Tauno Koort ajaga 32:29 ja temast vaid kahe sekundi kaugusele jäänud Aivar Veri. MJ arvestuses oli kiireim juba mainitud üldarvestuse teine mees Artjom Mirzojev (CFC spordiklubi), talle järgnesid Joonas Kurits (Rein Taaramäe rattaklubi) ja Kert Roose (Otepää Rattaklubi).

Naiste arvestuses oli kiireim Liisa Ehrberg ajaga 32:01 (keskmine kiirus 39.3 km/h), teiseks jäi Maria Jänese (SK Jooksupartner) ja kolmandaks Johanna Maria Kuusemets, ajad vastavalt 33:36 ja 33:41.

Vabaklassi pikal distantsil olid kolm kiireimat meest Rein Taaramäe rattaklubi esindaja Ottomar Metslind ajaga 30:24 (keskmine kiirus 41.4 km/h), klubi Peloton noortetreener Jörgen Matt ning Viljar Kuljus (Rein Taaramäe rattaklubi), ajad vastavalt 30:34 ja 31:30. Naisi oli pikal distantsil stardis lausa viis, kiireim oli Age Jaanimets ajaga 37:01 (keskmine kiirus 34.0 km/h), järgnesid Kristi Kuldkepp ja Liina Kunnus.

Vabaklassi lühikesel distantsil oli kiireim mees Mihkel Uffert ajaga 16:22 (keskmine kiirus 38.5 km/h), talle järgnesid Silver Kuusik ning Kaarel Vent. Naisi oli stardis neli, Maila Rehi edestas ajaga 18:37 (keskmine kiirus 33.8 km/h) Kai Kippastot (AT Sport) ning Jaanika Kurgjärve.

Kõik tulemused on kättesaadavad aadressil. http://temposari.ee/tulemused/2019 ja lisatakse lähiajal ka Marathon100 jalgratta tulemuste andmebaasi.

Järgmine Transtar Karikasarja etapp toimub 22. mail Kavastus, kus pikaks distantsiks plaanis brittide klassika 25 miili. Täpsem info Transtar Temposarja etappide kohta aadressil www.temposari.ee ning sarja Facebook lehel https://www.facebook.com/temposari/. Transtar Temposarja korraldab Rein Taaramäe rattaklubi, korraldamist toetavad Transtar TP, Tartu linn ning Kultuurkapital.

Allikas: marathon100.com

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X