Maanteeamet võtab jalgratturite kaitseks kasutusele uue liiklusmärgi

12258310t1heaad

Maanteeamet võtab katseliselt kasutusele jalgratturiga ohutu külgvahe hoidmisest teavitava liiklusmärgi, mis pannakse esimesena üles kuuele Harjumaa teelõigule.

Liiklusmärk tuletab liiklejatele meelde, et ohutu külgvahe hoidmine on oluline kõikide osapoolte turvalisuse tagamiseks. Soovitatav ohutu vahe võiks olla vähemalt 1,5 meetrit.

Maanteeamet on katsetamiseks välja valinud Harjumaal kuus teelõiku. Uued märgid paigaldatakse järgmistesse kohtadesse:

  • Jüri–Aruküla teel 4,7. ja 8,2. kilomeetrile,
  • Lagedi–Aruküla–Peningi teel 3,7. ja 11,1. kilomeetrile,
  • Tallinna–Rannamõisa–Kloogaranna teel 18,7. ja 25,5. kilomeetrile.

Maanteeamet analüüsib märkide võimalikku mõju ning sõltuvalt tulemustest otsustatakse, kas katseliste märkide kasutamist laiendada. Esialgne hinnang peaks valmima käesoleva aasta sügisperioodil.

Maanteeameti projekteerimise arendustalituse juhataja Janno Sammuli sõnul kipuvad autojuhid tihti unustama, et jalgrattur on liikluses nõrgem osapool. «Liiga lähedalt möödumine võib ehmatada  ratturit ning tekitada liiklusohtliku olukorra. Seega muudab ohutu külgvahe hoidmine liiklemise kõikidele osapooltele turvaliseks,» ütles Sammul.

Allikas: postimees.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X