Maailmameistrid Schurter ja Neff krooniti ka MK-sarja üldvõitjateks

Olümpiavõitja ja mitmekordne maailmameister Nino Schurter krooniti kuuendat korda maailmakarikasarja võitjaks. Naiste seas oli kokkuvõttes parim kolmandat korda valitsev Euroopa- ja maailmameister Jolanda Neff.

Seitsmest etapist neljal võidutsenud Schurter edestas ülekaalukalt noort Hollandi tulevikutähte ja cyclo-crossi valitsevat Euoopa meistrit Mathie van der Poeli. Kui Schurter kogus punkte 1861, siis Van der Poelil oli neid enam kui 500 vähem – 1355. Kolmanda koha teenis prantslane Maxime Marotte, kes suutis end kolmel etapil pjedestaali madalaimale astmele sõita. Eesti parim maastikurattur Martin Loo parimaks kohaks etapilt jäi Nove Mestos välja sõidetud 13. koht. See jäi vaid kahe koha kaugusele tema karjääri parimast kohast.

Naiste klassis teenis maailmakarikasarja ülekaaluka võidu valitsev maailma- ja Euroopa meister Jolanda Neff (1930 p), kel õnnestus võidurõõmu nautida kolmel etapil. Neffile oli see kaheaastase vaheaja järel kolmandaks MK-sarja võiduks. Teise koha pälvis avaetapil ning Nove Mestos võidutsenud Taani meister Annika Langvad 1743 punktiga ja kolmandale kohale tuli kanadalanna Emily Batty, kel küll kordagi võita ei õnnestunud, kuid jõudis neli korda parima kolme hulka. Ainsa eestlannana MK-sarjas sõitnud Janika Lõivu parimaks kohaks jäi 38. koht Andorra MK-etapilt.

Loo ja Lõiv osalevad järgmisena maastikukrossi maailmameistrivõistlustel, mis peetakse 5.-9. septembrini Šveitsis Lenzerheides. Lisaks neile võtavad MM-ist osa juuniorite vanuseklassis sõitvad Markus Pajur ja Kätlin Kukk.

Fotod: Sven Martin & Dan Hearn