Maailmameister näitas Prantsusmaal klassi, Taaramäe 47.

Prantsusmaal jätkuval UCI 2.1 kategooria mitmepäevasõidul Etoile de Besseges pälvis viimasel etapil, 10,7-kilomeetrisel temposõidul esikoha valitsev maailmameister Filippo Ganna (Ineos Grenadiers). Velotuuri üldvõidu teenis belglane Tim Wellens (Lotto Soudal).

Lühikese temposõidu viimased kolm kilomeetrit olid ülesmäge ning võistlus lõppes Sanctuaire Notre-Dame des Minesi tõusu otsas, millel keskmist tõusunurka 6 %. Kindla esikoha teenis Ganna, kelle lõpuajaks märgiti protokolli täpselt 15 minutit. See teeb keskmiseks kiiruseks 42,96 km/h. Teise koha pälvis prantslane Benjamin Thomas (Grupama – FDJ; +0.10) ja kolmanda Suurbritannia rattur Ethan Hayter (Ineos Grenadiers; +0.21). Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux) pälvis 47. koha, kaotades võitjale ühe minuti ja 20 sekundiga.

Kokkuvõttes sai esikoha Wellens, kes edestas neljandalt kohalt teiseks kerkinud Michal Kwiatkowskit (Ineos Grenadiers) 53 ja kaheksandal positsioonilt kolmandaks tõusnud Nils Politti (Bora-Hansgrohe) 59 sekundiga. Taaramäe langes kokkuvõttes nelja koha võrra ning sai 29. koha. Kaotust Wellensile kogunes neli minutit ja 25 sekundit.

Taaramäe järgmiseks võistluseks on 21. veebruaril Araabia Ühendemiraatides algav World Touri kalendrisse kuuluv velotuur.

Allikas: sport.err.ee