Maailmameister jättis Touri ootamatult pooleli, Yatesile esimene võit

663666hd562t63

Prantsusmaa velotuuri 12. etapi võitis britt Simon Yates (Mitchelton-Scott). Valitsev temposõidu maailmameister, Austraalia rattur Rohan Dennis (Bahrain-Merida) jättis Touri enda meeskonnalegi ootamatult pooleli.

Yates, Pelle Bilbao (Astana) ja Gregor Mühlberger (Bora-Hansgrohe) sõitsid kolmekesi eest ära mõned kilomeetrid enne lõppu, finišiheitluses oli väledaima jalaga britt, kellele oli see Tour de France’il karjääri esimeseks etapivõiduks. Kolm etappi on Yates võitnud Giro d’Italial ja kaks Vueltal.

Tanel Kangert (EF Education First) saavutas 66. koha, Rein Taaramäe (Direct Energie) oli 74. Peagrupis lõpetanud eestlased kaotasid Yatesile 9.35.

Kollases liidrisärgis jätkab prantslane Julian Alaphilippe (Quick-Step), kes edestab teisel kohal olevat Geraint Thomast (Team Ineos) 1.12-ga. Viimase meeskonnakaaslane Egan Bernal kaotab kolmandana 1.16. Taaramäe kaotas kokkuvõttes ühe koha ja on nüüd 39. (+23.08), Kangert tõusis ühe positsiooni võrra (60., +39.07).

Valitsev temposõidu maailmameister Dennis ronis ratta seljast maha 80 kilomeetrit enne Toulouse’ist Bagneres-de-Bigorre’i sõidetud etapi lõppu. Kumbki Bahrain-Merida spordidirektoritest ei osanud öelda, miks austraallane katkestada otsustas, Prantsusmaa meedia sõnul sattus Dennis enne ratta seljast astumist oma meeskonna autos olnud inimestega elavasse vaidlusse.

“Meie prioriteediks on kõigi meie sõitjate heaolu, seega alustame koheselt uurimisega,” kirjutas meeskond sotsiaalmeedias. “Enne, kui meil pole edasist infot, me kommentaare ei jaga.”

Dennise katkestamine on ootamatu ka seetõttu, et reedel sõidetakse tänavuse Touri ainus eraldistart, kus valitsev maailmameister kuulus loomulikult soosikute sekka. Veel täna hommikul rääkis Dennis kodumaa meediale ka oma võimalustest.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X