Maailma paremikku kuuluv Janika Lõiv stardib nädalavahetusel USA´s.

52244494378_a0ae945601_o

Pärast edukaid Eesti meistrivõistluseid lühirajal ja olümpiakrossis, stardib Janika Lõiv USA´s MK etapil. Seitsmes maailmakarika etapp leiab aset juba kolmandat aastat USA´s Snowshoe’s, kus Janikal on kavas osaleda oma põhialal – olümpiakrossis.

Võistlused toimuvad Apalatšide mägedes Lääne-Virginia osariigis, mille pealinn Charleston jääb kolme tunni kaugusele. MK etapp toimub Snowshoe mägikuurortis nimeg Cheat Mountainil. Kuurort on peamiselt suusatajate meelispaik, kuid seal käib ka maastikurattureid ja golfi mängijaid.

XCO rada on 3,8 km pikk ja nagu enamikul MK-radadel on ka Snowshoe rajal vheldumisi looduslikku maastikku, tehislike takistustega. Rada on laineline, väikesemate ja keskmiste tõusudega, millele järgnevad väikesed laskumised. Snowshoe rajal pole suurt tõusu, mis teeb ringide läbimise kiireks, aga samas jääb vähem võimalusi taastumiseks. Metsas on rajal palju kive, mis teevad liikumise keeruliseks ja vihma korral ka libedaks. Laskumisel finiši poole jääb rajal viimaseks tehniliseks takistuseks „rock garden“

Vaata sõidust otseülekannet Red Bull TV vahendusel 31. juuli alates kella 16.00 (UTC /+2EST) – UCI MTB maailmakarika etapp olümpiakrossis (XCO) naiste finaal

https://www.redbull.com/int-en/events/uci-mountain-bike-world-cup-snowshoe

Tulemused leiab siit

Maailmakarikasarjas on jäänud veel kaks etappi ja maailmameistrivõistlused augusti lõpus.
05-07.08 Mont-Sainte-Anne (CAN)
02-04.09 Val di Sole (ITA)
24.-28.08 UCI MTB World Championships Les Gets, France

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X