Maailma edetabeli esisajas ühtegi Eesti ratturit ei ole

616402h3ff4t63

Pärast Giro d’Italiat avaldatud maailma edetabel Eesti ratturite seisukohast midagi rõõmustavat ei paku. Individuaalses pingereas ühtegi meie meest saja parema hulgast ei leia.
Parimana hoiab üheksa koha võrra langenud Rein Taaramäe (Total Direct Energie) 139. positsiooni. Aksel Nõmmela (Wallonie Bruxelles) on 151., Mihkel Räim (Israel Cycling Academy) 152. ja Girol sisukaid sõite näidanud Tanel Kangert (EF Education First) 207. kohal. Juhib kevadhooajal heas hoos olnud Julian Alaphilippe (Deceuninck-QuickStep), kellele järgnevad Primož Roglic (Team Jumbo-Visma) ja Jakob Fuglsang (Astana Pro Team).
Riikide arvestuses kerkis Eesti koha võrra 26-ndaks. Seda tulemust võib pidada heaks, sest eespool nõrku rattariike ei ole. Esikolmikus muudatusi ei toimunud ning sinna kuuluvad Prantsusmaa, Belgia ja Holland. Tokyo olümpia pingereas on Eesti tõusnud koha võrra 28. positsioonile.
Tugevaim klubi on mõistagi Deceuninck-QuickStep, selge vahega järgnevad Bora-Hansgrohe ja Team Jumbo-Visma. Kangerti tööandja EF Education First asub 14., Total Direct Energie 19., Israel Cycling Academy 22. ja Wallonie Bruxelles 25. real. Edetabeleid saate vaadata siit.

Allikas: spordipartner.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X