Lumel sõidetud cyclo-crossi MK-etapil napsasid võidud Vanthourenhout ja Pieterse

Cyclo-crossi maailma karika sarja kümnes etapp sõideti Itaalias Val di Soles lumistes oludes. Kaootilise meeste võistluse võitis Michael Vanthourenhout (Pauwels Sauzen – Bingoal) ning naiste seas oli parim Puck Pieterse (Alpecin – Deceuninck).

Eliitmeeste sõidus sai parima stardi Kevin Kuhn (Tormans Cyclo Cross Team), kuid ei läinud kaua, et Vanthourenhout võttis juhtpositsiooni enda kätte. Duoga liitusid veel Eli Iserbyt (Pauwels Sauzen-Bingoal), Niels Vandeputte (Alpesin – Deceuninck) ja Laurens Sweeck (Crelan-Fristads). Tänavu juba kaks MK-etappi võitnud Mathieu van der Poel (Alpecin – Deceuninck) esimeste tempos ei püsinud.

Vanthourenhout jättis konkurendid lõplikult selja taha kolmandal ringil ning teenis seejärel kaheksaringilisel võistlusmaal tänavuse hooaja viienda võidu ajaga 57 minutit ja 59 sekundit. Temast 39 sekundit hiljem ületas finišijoone Vandeputte ja 42 sekundit hiljem Kuhn. Van der Poel lõpetas kaheksandana, kaotades võitjale kolme minuti ja 14 sekundiga.

Oma hooaja viienda võidu pälvis ka Pieterse, kes oli eliitnaiste sõidus parim ajaga 50.14. Stardist haaras liidripositsiooni Silvia Persico (Itaalia koondis), kes seejärel kukkus. Õnnetusest ei pääsenud ka MK-sarja üldliider Fem van Empel (Pauwels Sauzen – Bingoal) ja Pieterse, seega esikohal jätkas võistlust Ceylin del Carmen Alvarado (Alpecin – Deceuninck). Kui Pieterse tõusis püsti ning oli üsna pea esimesel kannul, siis Van Empel tundis kukkumise järel valusid ning otsustas võistluse pooleli jätta. Pieterse järel sai teise koha lõpuks Alvarado (+0.44) ning kolmanda Manon Bakker (Crelan – Fristads; +1.26). Persico (+1.34) jõudis finišisse neljandana.

MK-sarjas jätkavad üldliidritena Van Empel ja Sweeck. Järgmine etapp sõidetakse 26. detsembril Belgias Gavere linnas.