Lumel peetud cyclo-crossi MK-etapi võitsid Van Aert ja Van Empel

Itaalias Val di Soles peetud cyclo-crossi maailma karika etapil pälvis hooaja esimese MK-etapivõidu Belgia meister Wout van Aert. Naistest teenis karjääri esimese profivõidu hollandlanna Fem van Empel.

Lumel peetud MK-etapil teenis Van Aert uhke soolovõidu ajaga 59.27. Viimase kahe nädala jooksul on see belglase jaoks kolmandaks võiduks. Kaasmaalast Michael Vanthourenhouti edestas ta 49 sekundiga ja inglast Thomas Pidcocki ühe minuti ja 28 sekundiga.

„Tänane sõit ei olnud selle peale, kes väldib rohkem vigu, vaid kes suudab kogu aeg liikumises püsida ja tehtud vead selja taha jätta,“ ütles Van Aert, kel tuli endalgi lumel omajagu pusida. „Tänane võistlus oli tõeline spordipidu – imelises asukohas imelise publikuga sündmus. Usun, et see näitas, et cyclo-crossi võistlusi annab korraldada igal pool.“

Naiste klassis teenis karjääri esimese profivõidu 19-aastane Van Empel (51.50), kes edestas põnevas duellis mitmekordset maailmameistrit Marianne Vosi kuue sekundiga. Kolmandana ületas finišijoone kanadalanna Maghalie Rochette (+0.11).

Val di Sole MK-etapp korraldati lumel, et paista silma Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) presidendile Thomas Bachile, veenmaks teda ala sobivuses taliolümpiamängude kavva.

Järgmine cyclo-crossi MK-etapp toimub 18. detsembril Hollandis Rucphenis.