Luksemburgis tiimikaaslast aidanud Ebras sprintis end ise 6. kohale

Elisabeth Ebras

Luksemburgis peetud ühepäevasõidul Ceratizit Festival Elsy Jacobs a Luxembourg (UCI 1.2; 121,6 km) pälvis Elisabeth Ebras (UAE Development Team) 6. koha.

Teist päeva järjest võidutses poolatar Marta Lach (Ceratizit-WNT Pro Cycling Team; 2:45.43), edestades Hollandi naisrattureid Scarlett Soureni (VolkerWessels Women’s Pro Cycling Team) ja Anouska Kosterit (Uno-X Mobility).

„Tegin tiimikaaslasele lahtivedamist, kuid kahjuks jäi ta 300 m enne lõppu karpi,“ ütles Ebras võistluse järel. Eestlanna ise finišeeris lõpuks 6. ja tiimikaaslane Francesca Pellegrini 12. positsioonil.

Tšehhis lõppenud Gracia velotuuri (UCI 2.2) viiendal etapil (101,6 km) sai Eesti valitsev meister Laura Lizette Sander (AG Insurance – Soudal NXTG; +0.10) 56. koha. Etapivõidu teenis inglanna Emma Jeffers (Liv AlUla Jayco Women’s Continental Team; 2:45.23), jättes selja taha MAT Atom Deweloper Wroclawi ratturid Olga Wankiewiczi ja Nikola Bajgerova.

Velotuuri üldvõidu pälvis sakslanna Corinna Lechner (Wheel Divas). Teise koha teenis Sandri tiimikaaslane Mirre Knaven (+0.31) ja kolmanda sloveenlanna Urška Žigart (Liv AlUla Jayco Women’s Continental Team; +0.45). Eestlanna ise oli 49., kaotades võitjale seitsme minuti ja 24 sekundiga.

Prantsusmaal jätkunud meeste velotuuril Le Tour Bretagne Cycliste (UCI 2.2) sai Frank Aron Ragilo (Development Team dsm-firmenich PostNL; +1.22) neljandal etapil (171,5 km) 74. koha. Soolovõidu teenis prantslane Baptiste Veistroffer (Decathlon AG2R La Mondiale Development Team; 3:50.43). 15 sekundit hiljem lõpetanud suurest grupist olid parimad belglane Liam van Bylen (Lotto Dstny Development Team) ja uusmeremaalane Lewis Bower (Equipe continentale Goupama-FDJ).

Velotuuri üldarvestuses jätkab liidrina rootslane Jakob Söderqvist (Lidl – Trek Future Racing). Ragilo on 95. kohal, jäädes temast maha 18 minuti ja 56 sekundiga. Esmaspäeval sõidetakse velotuuril 203,4-kilomeetrine etapp, mille jooksul koguneb ligi 2000 tõusumeetrit.