Lühirajasõidus tulid teist aastat järjest maailmameistriks Gaze ja Ferrand-Prevot

Pauline Ferrand-Prevot

Šotimaal Glasgows jätkuvatel jalgratturite maailmameistrivõistlustel pälvisid lühirajasõidus teist aastat järjest esikohad uusmeremaalane Sam Gaze ja prantslanna Pauline Ferrand-Prevot. 

Maastikuratturite lühirajasõit peeti Glentress Forestis asuval lühikesel ligi ühekilomeetrisel ringil. Gaze võidutses ajaga 20.27, edestades finišijoonel prantslast Victor Koretzkyt ja britti Thomas Pidcocki (+0.02).

“Väga tehniline võistlus. Sõitsin lihtsalt oma tempos ja püüdsin tõusude vahel taastuda. Olen õnnelik, et olen suutnud oma parima vormi MM-iks ajastada,” ütles Gaze. “

Ferrand-Prevot võidutses ajaga 21.17, edestades hollandlannat Puck Pieterset nelja ja inglannat Evie Richardsit üheksa sekundiga.

“Oli pikk päev – ärkasin kell 6.30 ja võistluspäev oli alles õhtul. Tahtsin lihtsalt juba startida ja näha, milleks ma võimeline olen. Tunnen end nüüd väga hästi,” ütles värske maailmameister Ferrand-Prevot auhinnatseremooniale kiirustades.

Ühtki eestlast lühirajasõidus stardis ei olnud. Neljapäeval peeti veel juunioride olümpiakrossid. Naisjuunioride seas võidutses kanadalanna Isabella Holmgren, kes krooniti maailmameistriks ka aasta alguses cyclo-crossis ning meesjuunioride hulgas oli parim taanlane Albert Philipsen, kes pälvis soolovõidu ka maanteeratturite grupisõidus.

Olümpiakrossi Eesti valitsev eliitnaiste meister Janika Lõiv asub võistlustulle laupäeval.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, EHL Profiles, Schenker, Scania.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X