Lorrenzo võitis Prantsusmaal viimase etapi, Vahtra lõpetas peagrupis

Norman Vahtra

Prantsusmaal lõppenud 36. Tour Poitou – Charentes en Nouvelle Aquitaine velotuuri (UCI 2.1) viimasel, viiendal etapil (185,1 km) võidutses kodupubliku rõõmuks Lorrenzo Manzin (TotalEnergies; 4:11.33). Eestlased Norman Vahtra (Go Sport – Roubaix Lille Metropole) ja Karl Patrick Lauk (Bingoal Pauwels Sauces WB) said vastavalt 20. ja 111. koha.

Manzin edestas grupifinišis kaasmaalasi Benjamin Thomast (Cofidis) ja esimesed kolm etappi võitnud Marc Sarreaud (AG2R Citroen Team). Peagrupis lõpetanud Vahtra sai 20. koha, Lauk jäi võitjast maha kolme minuti ja 32 sekundiga ning lõpetas 111. positsioonil.

Kokkuvõttes võidutses temposõidu etapil esikoha pälvinud šveitslane Stefan Küng (Groupama-FDJ), kellele Kevin Vauquelin (Team Arkea Samsic) kaotas 21 ja Pierre Latour (TotalEnergies) 29 sekundiga. Vahtra lõpetas velotuuri 35. kohal (+3.45) ja Lauk 92. positsioonil (+11.00).

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X