Lõpurünnak tõi taanlasele karjääri esimese võidu Tour de France’il

817240h7a8at28

Prantsusmaa velotuuri 14. etapi (Clermont-Ferrand – Lyon; 194 km) võitis taanlane Sören Kragh Andersen (Sunweb; 4:28.10), kes edestas 15 sekundiga peagruppi.

Etapi lõpuosas proovisid mitmed Sunwebi tiimi liikmed rünnata ja kolm kilomeetrit enne finišikangast see Andersenil õnnestuski.

26-aastasele ratturile oli see karjääri esimeseks võiduks suurtuuril, kuigi tunamullu tagasi kandis ta nädal aega parimale noorratturile mõeldud valget särki.

Peagrupi eesotsas lõpetasid sloveen Luka Mezgec (Mitchelton-Scott) ja itaallane Simone Consonni (Cofidis).

Nende kannul neljandana ületas joone Peter Sagan, kelle tiim Bora – Hansgrohe kontrollis slovaki huvides suurema osa sõidust, aga suurt kala püüda ei õnnestunud.

Üldarvestuses lauskmaaetapp muudatusi ei toonud. Juhib endiselt sloveen Primož Roglic (Jumbo-Visma), kellele kaasmaalane Tadej Pogacar (UAE – Team Emirates) kaotab 44 ja mullune tšempion Egan Bernal (Ineos Grenadiers) 59 sekundiga.

Pühapäevane etapp (Lyon – Grand Colombier; 174,5 km) on taas mägedemeeste päralt, sest kõigepealt tuleb ületada kaks esimese kategooria tõus ja seejärel ka 17 km kestev kõrgeima kategooria lõputõus.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X