Lõpurünnak tõi taanlasele karjääri esimese võidu Tour de France’il

Prantsusmaa velotuuri 14. etapi (Clermont-Ferrand – Lyon; 194 km) võitis taanlane Sören Kragh Andersen (Sunweb; 4:28.10), kes edestas 15 sekundiga peagruppi.

Etapi lõpuosas proovisid mitmed Sunwebi tiimi liikmed rünnata ja kolm kilomeetrit enne finišikangast see Andersenil õnnestuski.

26-aastasele ratturile oli see karjääri esimeseks võiduks suurtuuril, kuigi tunamullu tagasi kandis ta nädal aega parimale noorratturile mõeldud valget särki.

Peagrupi eesotsas lõpetasid sloveen Luka Mezgec (Mitchelton-Scott) ja itaallane Simone Consonni (Cofidis).

Nende kannul neljandana ületas joone Peter Sagan, kelle tiim Bora – Hansgrohe kontrollis slovaki huvides suurema osa sõidust, aga suurt kala püüda ei õnnestunud.

Üldarvestuses lauskmaaetapp muudatusi ei toonud. Juhib endiselt sloveen Primož Roglic (Jumbo-Visma), kellele kaasmaalane Tadej Pogacar (UAE – Team Emirates) kaotab 44 ja mullune tšempion Egan Bernal (Ineos Grenadiers) 59 sekundiga.

Pühapäevane etapp (Lyon – Grand Colombier; 174,5 km) on taas mägedemeeste päralt, sest kõigepealt tuleb ületada kaks esimese kategooria tõus ja seejärel ka 17 km kestev kõrgeima kategooria lõputõus.

Allikas: sport.err.ee

Impression
X