Lõpukilomeetritel toimunud kukkumine rikkus Prantsusmaal eestlaste finiši

Rait Ärm

Eestlased Rait Ärm ja Norman Vahtra (Go Sport – Roubaix Lille Metropole) jäid Prantsusmaal peetaval 69. Region Pays de la Loire velotuuri teisel etapil (169,4 km) lõpukilomeetritel kukkumise taha, kuid lõpetasid siiski TOP20-s.

Suures grupifinišis võidutsesid Norra ratturid Erlend Blikra ja Stian Fredheim (mõlemad Uno-X Pro Cycling Team; 3:45.09). Kolmandana ületas lõpujoone prantslane Pierre Barbier (CIC U Nantes Atlantique). Ärm sai teisel etapil 15. ja Vahtra 19. koha.

„Minu ülesandeks oli Norman finišiks lahti vedada, kuid sattusime mõlemad umbes 1,5 kilomeetrit enne finišit suure kukkumise taha. Mina pääsesin sealt lihtsalt paremini mööda,“ ütles Ärm peale etappi.

Velotuuri üldliidrina jätkab Blikra. Sama ajaga hoiab teist positsiooni prantslane Bryan Coquard (Cofidis) ja kolmas on hollandlane Marijn van den Berg (EF Education-EasyPost; +0.01). Vahtra on kokkuvõttes 23. (+0.10) ja Ärm 55. (+0.10).

Velotuuri kolmandal etapil sõidetakse 197,1 kilomeetrit finišiga Mayenne’i linnas.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X