Loo: tahan vähemalt ühel MK-etapil esikümnesse jõuda

loo

Itaalia profitiimiga Elios Code Factory Racing lepinguni jõudnud Eesti parim mägirattur Martin Loo ütles Eesti MTB koondise Facebooki lehele antud intervjuus, et tema käesoleva hooaja prioriteediks on MK-sari ja tiitlivõistlused.

Kirjelda palun lähemalt protsessi, kuidas toimus Sul uue tiimi leidmine! Millal Sulle esimest korda „läheneti“ ning kui kaua kestsid läbirääkimised? Mis sai otsustavaks, et oma allkirja paberile panid?
Poole hooaja pealt hakati uurima järgmiste aastate plaanide kohta. Head tulemused MK-sarjas ja ka Itaalia XCO sarjas aitasid asjale kaasa. Samuti olen üksjagu aega Itaalias olnud ja võistelnud ka varasemalt. Läbirääkimised ei olnud pikad, kuid lõpuks läksid asjad lukku alles siis, kui tiimil toetajate kinnitused olemas olid.

Räägi natuke klubi taustast! Mis tiimiga on tegu, kaua nad on tegutsenud ja kes on nö omanikud?
Tiimi nimeks sel hooajal Elios Code Factory Racing. Tegutsenud on nagu aastaid, nimitoetajad on olnud aegade jooksul erinevad. Sel hooajal on fookus rohkem xco’l kui varem on olnud.

Hea profileping – see on iga jalgratturi eesmärk ja samas ka võimalus. Aga konkreetselt – mida see leping Sinu elus kõige rohkem muudab?
Minu kui sõitja jaoks on muutused kõige väiksemad. Jah, kogu varustus on uus ja kindlasti läheb natukene aega, et kõigega harjuda. Motivatsiooni ja tahtmist veel paremate tulemuste järele annab see kindlasti juurde. Oluliselt väheneb pere koormus – palju aega kulub ainuüksi organiseerimise ja tasuta töö peale. Aastas umbes 30 eri stardipaika, tegevust jagub.

Kui palju annab uus tiim Sulle võimalusi endal valida? Kalendrit eelkõige, kuid kas on Teil kokkuleppeid ka muudes valdkondades?
Tiimil on hetkel UCI kalendri põhjal oma graafik koos. Piiranguid otseselt ei ole, kuid muidugi tuleb asjad eelnevalt kooskõlastada. Startide arv on samas suurusjärgus eelnevate hooaegadega.

Mis on meeskkonna ja Sinu kalendri põhirõhk? Mis on olulisemad võidusõidud?
Kõige olulisemad on MK-etapid. Järgmiseks Itaalia XCO-sari.

Mis on Sinu konkreetsed või vähemkonkreetsed eesmärgid järgmiseks hooajaks? Mis on need tulemused või saavutused, et võiksid öelda, et 2019. hooaeg läks korda?
Kindlasti on ka siin vastuseks MK-sari ja lisaks tiitlivõistlused. Ühelt poolt tahan vähemalt ühel etapil esikümnesse jõuda. Teisalt, kui seda ei saavuta, aga olen kogu sarja TOP 20 sees, siis on see kindlasti väga suur kordaminek. Tase on seal väga ühtlane ja vahed väikesed. Short track sõitudel on eesmärk TOP 16 ehk stardikoht vähemalt teisest reast. Itaalia sarjas eesmärk kokkuvõttes parem tulemus kui eelmine hooaeg.

Kas elad ja „töötad“ taas Itaalias või kuidas on Sinu elukorraldus seoses uue tiimiga muutunud?
Suures plaanis on muutused väikesed. Peamiselt seotud võistlustele liikumise ja logistikaga.

Kas Sind võib näha 2019. hooajal ka Eestis võistlemas? Näiteks S2 sõidul mais Kiviõlis ja eestikatel?
Eesti meistrivõistlused juulis on kavas sees. Võimalusel sõidan ka cyclo-crossi Eesti meistrivõistlusi. Rohkem esialgu midagi ei luba. Kiviõli S2 on enne esimest kaht MK-etappi ja ajaliselt tõenäoliselt plaanidesse ei sobi.

Mägiratturi elu ei ole kerge. Tipp on ülikitsas ja konkurents ülitihe. Samuti pole Sul meeskonda selles mõttes, kes aitaks võidusõitudel nagu maanteel. Mida ütled noortele mägiratturitele – miks nad peaksid selle ala valima? Mida on mägiratturi karjäär Sulle pakkunud?
Sõita soovitaks kõigil ja mitte ainult sügisel/talvel, nagu kipub olema. Huvi MTB (mitte ainult XCO) vastu peab endal olemas olema või tekkima. Vaevalt leidub enam palju neid, kes arvavad, et MTB-s treenitust vaja suurt polegi, pead lihtsalt osav olema (sündinud). Minule on see pakkunud väga palju emotsioone ja endiselt on palju tahet saada paremaks – võita neid, keda siiani pole veel suutnud võita. Kui jätta võistlemine kõrvale, siis nähtud kohad, sõidetud rajad nii siin kui seal pakuvad põnevust ja emotsiooni. Kasvõi aastate jooksul koduvalla teed/rajad läbi sõita on huvitav. Mulle meeldib kõige rohkem see vabadus, mille maastikuratas sõitjale annab.

Allikas:marathon100.com

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X