Lond ja Rohtmets pälvisid Cape Epicul masters klassis taas teise koha

Eestlased Rain Lond ja Argo Rohtmets saavutasid Lõuna-Aafrika Vabariigis toimuval maailma kõige mainekama mitmepäevasõidu Absa Cape Epicu neljandal etapil masters klassis teise koha.

Lond ja Rohtmets lõpetasid 73-kilomeetrise etapi ajaga kolm tundi, 14 minutit ja 33,5 sekundit, mis andis neile Craig Uria ja Andrew Duvenage järel teise koha. Kaotust esimestele kogunes viis minutit ja 46,6 sekundit. Kolmandana jõudsid finišisse šveitslased Roland Müller ja Andre Bachmann (+6.50).

Meeste arvestuses teenisid sedapuhku võidu Hans Becking ja Jose Dias (2:42.50,2). Pjedestaali madalamatele astmetele pääsesid liidrid Jordan Sarrou ja Matthew Beers (+43,3) ning Martin Frey ja Simon Stiebjahn (+1.50,4). Kokkuvõttes jätkavad esikohal Sarrou ja Beers, kellest Frey ja Stiebjahn jäävad maha kuue minuti ja 42 sekundiga ning Samuele Porro ja Fabian Rabensteiner kümne minuti ja 50,1 sekundiga.

Naiste seas jätkavad ülivõimsalt Sina Frei ja Laura Stigger, kes lõpetasid neljanda etapi ajaga kolm tundi, 19 minutit ja 44,7 sekundit. Teise koha said Candice Lill ja Mariske Strauss (+4.09,7) ning kolmanda Ariane Lüthi ja Robyn de Groot (6.08,3). Kokkuvõttes on Frei ja Stiggeri vahe kärisenud lähimate jälitajate Lüthi ja De Grooti ees 17 minutile ja 23,9 sekundile.

Segavõistkondade hulgas jätkavad domineerimist Laura Stark ja Sebastian Stark, kes teenisid järjekordse etapivõidu ajaga kolm tundi, 21 minutit ja kuus sekundit. Teisena ületasid finišijoone Benjamin Michael ja Janine Schneider (+5.29,3) ning kolmandana Michael Trepte ja Evelyne Trepte (+11.57,1). Üldarvestuses on Starkide edu Michaeli ja Schneideri ees 46 minutit ja 12,2 sekundit.

Mitmepäevasõidul on jäänud kolm etappi. Reedel ootab võistlejaid ees 84 kilomeetrit 2900 tõusumeetriga.