Lõiv võidutses Hispaanias vastvalminud olümpiakrossirajal

Janika Lõiv

Hispaanias Gavas korraldatud Copa Catalana Internacional BTT olümpiakrossi võistlusel pälvis Eesti valitsev meister Janika Lõiv (KMC MTB Racing Team) esimese koha.

Vastvalminud pisikese pargi alal olnud rajal võidutses Lõiv ajaga 1:14.39. Tšehhitar Karla Štepanova (Ceska Sporitelna – Accolade Cycling Team) kaotas eestlannale 28 sekundiga ning kolmandana finišeerinud hispaanlanna Nuria Bosch Pico (BH Coloma Team) viie minuti ja 51 sekundiga.

„Võistlusrajal oli palju keerutamist ja kurve ning tõusud oli lühikesed ja järsud. Tehnilisteks elementideks olid suuremad looduslikud kivid ja väga lahtine pinnas,“ rääkis Lõiv. „Sõit algas väga põnevalt, sest kohe alguses läks ette vedama Tšehhi sõitja Karla, kellele tundus sellist tüüpi rada meeldivat, kus on palju lühikesi järske kiirendusi ja mis on üsna intensiivne. Stardiringil püsisin tal järel ning esimesel täisringil möödusin temast. Üsna raske oli sellisel rajal temast lahti saada ning vahet sisse teha, sest ühte konkreetset pingutamise kohta ei olnud. Lisaks olid segavaks faktoriks juuniorklassi poisid ning meesharrastajad, kes startisid vaid üks minut peale naisi. Palju neist pressisid meist mööda ja seejärel kukkusid, kuna kurvid olid nii lahtise kruusaga.“

„Sain oma rütmis sõita ainult eelviimase ringi ning suutsin sellega tekitada väikese vahe enda selja taha,“ jätkas Lõiv. „Viimasel ringil vajus aeglasem sõitja kahes kohas mulle peale ning ühe korra kukkusin ka seetõttu, kuid õnneks suutsin ikka seda pisikest vahet hoida ja esimesena finišeerida.“

Eliitmeeste seas võidutses hispaanlane Jofre Cullell Estape (BH Coloma Team) ajaga 1:14.30.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X