Lõiv võidutses Hispaanias, külmetushaigusest taastuv Loo Itaalias 23.

A5D3363D-C384-4678-9339-C47D17F2F575

Eesti maastikurossi meister Janika Lõiv võitis Hispaanias teise kategooriaga võidusõidu Gran Premio BTT Villa de el Almendro. Ühtlasi jätkab eestlanna karikasarja liidrina. Eesti läbi aegade parim meesmaastikurattur Martin Loo sai Itaalias kõrgeima tasemega võistlusel Marlene Südtirol Sunshine Race 23. koha.

Ühe tunni, 36 minuti ja kaheksa sekundiga lõpetanud Lõiv edestas lähimaid konkurente Rocio del Alba Garcia Martinezi ja Lara Lois Garciat vastavalt 1.47 ja 4.34-ga.

“Algselt ma sel sõidul võistelda ei plaaninud, ent see oli hea võimalus uue võistlusrattaga harjuda ja ühtlasi kaitsta liidrisärki. Starditi üsna rahulikult ning esimene ring vaadati pigem üksteist. Kuna mul ei olnud alguses enesetunne kõige parem, siis madal tempo sobis mulle,” rääkis Lõiv peale võistlust. Ligemale 25-kraadiga peetud sõidul oli eestlannal ka veidi õnne. “Teise ringi lõpus kaotasin Rociole umbes 30 sekundit, ent seejärel lõhkus ta rehvi ning sain ta kiiresti kätte. Seejärel tegin oma sõitu ning mul on hea meel, et võitsin selle hooaja esimese rahvusvahelise kategooriaga võistluse.”

Itaalia karikasarja arvestuses toimunud HC kategooriaga sõidu võitis Stephane Tempier ajaga 1:20.53. Jordan Sarrou kaotas talle 18 ja Luca Braidot 32 sekundiga. Eesti maastikukrossi meister Martin Loo lõpetas 23. positsioonil, kaotades võitjale nelja minuti ja 50 sekundiga.

“Peale eelmisel nädalal põetud külmetushaigust ei olnud tänane 23. koht kehv,” kommenteeris Loo tulemust. “Sõidu esimene pool oli raske ja minu jaoks veel liiga kiire, kuid teine pool distantsist läks paremini ning hakkasin iga ringiga kohta parandama.”

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X