Lõiv teenis Prantsusmaa karikasarja etapil lühirajasõidus 5. koha

Prantsusmaa karikasarja etapil Gueret’s teenis Eesti valitsev meister Janika Lõiv lühirajasõidus (UCI HC) viienda koha. Kohalike ratturite eest napsas võidu britt Annie Last (Lapierre Mavic Unity).

Lühirajasõidul mõõdeti Lasti võiduajaks 22 minutit ja 26 sekundit. Ta edestas prantslannasid Helene Clauzeli ja Noemi Garnieri (Scott Creuse Oxygene Gueret) vastavalt kolme ja seitsme sekundiga. Viienda koha teeninud Lõiv jäi võitjast maha üheksa sekundiga.

“Stardist sain kenasti minema, aga üsna pea lasin end karpi kinni sõita ning langesin päris mitmeid kohti,” rääkis Lõiv võistluse järel. “Lisaks tegin ise ühe kiirenduse ette poole, mille järel trügiti mind rajalt välja. Pidin jala lahti tegema ja langesin seetõttu korraga veel mitmeid kohti. Olin peale esimest ringi kuskil 20. positsioonil.”

“Hakkasin sealt vaikselt-vaikselt ette poole liikuma. Kuna palju oli singli peal sõitmist, polnud seda enam nii lihtne teha,” jätkas Lõiv. “Ühel hetkel hakkasid teised ees järjest väsima ning mul jätkus veel jõudu, et üksi pingutada. Tegin väsimusega kaks-kolm sõiduviga, mistõttu võitlesin mõne tüdrukuga positsiooni pärast. Viimasele ringile läksin juba viiendalt positsioonilt, aga üsna pea sain kolmanda ja neljanda koha tüdrukud kätte. Lõppu tulime kolmekesi koos, aga sprindifinišiks olin halva positsiooni peal.”

Meeste sõidus oli parim uusmeremaalane Samuel Gaze (Alpecin-Deceuninck) ajaga 22.05. Teise koha sai šveitslane Thomas Litscher (Lapierre Mavic Unity; +0.01) ja kolmanda koha Thomas Pidcock (Ineos Grenadiers; +0.02).

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X