Lõiv sõitis end Prantsusmaa karikasarja etapil viiendale kohale

Janika Lõiv

Gueret linnas peetud Prantsusmaa karikasarja etapil (UCI HC) pälvis Eesti valitsev meister Janika Lõiv (KMC MTB Racing Team) olümpiakrossis 5. koha. Võidu teenis kodupubliku rõõmuks maailmameister Pauline Ferrand Prevot (Ineos Grenadiers).

Sel hooajal esimese olümpiakrossi stardi teinud Ferrand Prevot’ võiduajaks mõõdeti 1:23.50, millega ta edestas kindlalt kaasmaalannat Lena Gerault’d (Berria Vittoria Factory Team; +2.10) ja inglannat Annie Lasti (Lapierre Mavic Unity; +3.13). Viimasena pjedestaalile mahtunud Lõiv jäi maailmameistrist nelja minuti ja viie sekundi kaugusele.

„Start ei õnnestunud seekord üldse – nii palju oli segadust ja tegin palju vigu,“ ütles Lõiv. „Alles esimesest täisringist alates sain sõitma hakata, aga siis oli vaja mööduda kõikidest nendest tüdrukutest, kes minust olid ette saanud. Vaikselt liikusingi ette poole, ent rada oli üsna raske ja tehniline, mistõttu tuli see vaevaliselt.“

„Eelviimasel ringil olin 4.-6. positsiooni peal sõitmas, aga siis sai jõud otsa,“ jätkas Lõiv. „Lähenesime Lastile, aga ta tegi seejärel koos neljanda koha tüdrukuga äramineku, millega ma kaasa ei jõudnud minna. Minu selja taga olev tüdruk jäi sel hetkel minust maha, mis tähendas minu jaoks viiendat kohta.“

Meeste seas võidutses uusmeremaalane Samuel Gaze (Alpecin-Deceuninck; 1:25.07), kellele järgnesid prantslased Joshua Dubau (Rockrider Racing Team; +0.03) ja Antoine Phiipp (Giant Factory Off-Road Team XC; +0.06). Valitsev olümpiavõitja Thomas Pidcock (Ineos Grenadiers) tulemust kirja ei saanud.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X