Lõiv: sassi löödud kaardid võivad mulle sügisel tippnaiste seas eelise anda

lõiv

Sellel pühapäeval asub Janika Lõiv Lähtel peetavatel Eesti olümpiakrossi meistrivõistlustel jahtima kolmandat järjestikust tiitlit. Olümpiapileti suunas liikuva eestlanna sõnul võis lisa-aasta talle suures pildis pigem kasuks tulla.

“Kodus on hea olla. Kui ma siia juba jõudsin peale koroonat, siis oli lõpuks ometi selline vabastav tunne, et saab väljas olla. Hispaanias [tubastes tingimustes] treenimine oli väga keeruline ja seepärast on mul ainult hea meel, et ma saan Eestis treenida,” kommenteeris Lõiv intervjuus ERR-ile, mis tunne on üle mitme aasta suvel kodus olla, treenida ja võistelda. “Kuigi Eestis on see treenimine natuke keerulisem, sest siin ei ole mägesid ja väga keerulisi radu, samas on üle pika aja hea olla kodus. Ja kuna siin saab ka võistelda, siis on see kindlasti boonuseks mulle ja ma olen väga õnnelik, et ma võtsin selle aja olla suvel vahepeal Eestis.”

Kui mitmed Eesti tippratturid jõudsid enne piiride sulgemist Eestisse tulla, siis Lõiv jäi Hispaaniasse lõksu. “Esimese hooga tuli meil Hispaanias uudis, et peame kaks nädalat karantiinis olema. Tol hetkel võtsin mina seda kui, et teeme kaks nädalat puhkust ja siis hakkame uuesti trenni tegema. Ma suurt numbrit sellest ei teinud,” kirjeldas Lõiv. “Aga kui seda nädalate jagu edasi lükati ja vahepeal kaks nädalat, millest sai lõpuks kaks kuud, hakkas juba vaikselt ajudele käima. Kõik treeningud sai väga hästi ära tehtud tubastes tingimustes ehk ma tegin kokku kaks kuud pukitreeninguid ja siis hoovi peal natuke jõutreeninguid. Ütleme nii, et see periood oli keeruline, aga ma arvan, et ma ei ole oluliselt kehvemaks selle ajaga jäänud. Pigem ma sain treenida vajalikke võimsusi, mida ma muidu tavaliselt sellisel perioodil teha ei saa. Nüüd oleme sellises seisus, kus peab uuesti alustama vastupidavustreeningutega ehk ettevalmistava perioodiga.”

Kuidas Lõivule meeldib, et hooaeg algab sellel aastal siis, kui see tavaliselt lõppeb? “Tegelikult väga ei meeldi. Ma olen harjunud praegusel perioodil olema oma tippvormis ja enda ajule on ka päris raske seletada, kuidas sa niimoodi kesksuvel oled ainult ettevalmistuse teinud ja võistlused on kahe kuu pärast,” rääkis Lõiv. “Aga samas on huvitav, et see lõi kaardid sassi kogu maailmas ja tipptasemel naised, kes peavad selles samas olukorras olema, nende ees on mul nüüd eelis. Neil on ka raskendatud olukord. Ma arvan, et see aasta saab väga põnev olema just seepärast, et võistlused on sügisel. Saab põnev olema, aga natuke teistmoodi.”

“Praegusel hetkel on esimeseks eesmärgiks Eesti meistrivõistlused ja peale seda lähen välismaale treenima. Kui rohkem MK-sid ära ei jäeta, siis esimesel Prantsusmaal Les Getsis üritan ma sõita oma eelmise aasta parima tulemuse üle, milleks oli 13. koht. Kuna see rada mulle väga meeldib ka, siis ma arvan, et mul on seal võimalus teha oma parim tulemus. Loodame selle peale, et enne on paar võistlust, et saaks end enne käima tõmmata, mitte ei peaks kohe päris esimese võistlusena sinna minema,” ütles Lõiv. “Kui toimub teine MK-etap Nove Mestos, siis sellega ilmselt minu hooaeg peaaegu lõpu saabki, kuna peale seda on ainult MM jäänud. Mina vaatan täna pigem uue aasta ja olümpia poole rohkem.”

Olümpiapiletit jahtiva Lõivu sõnul võib lisa-aasta talle kasuks tulla. “Ma arvan, et esialgu oli mul halb tunne, et see edasi lükati, aga täna ma mõtlen, et see on hea. Ma arvan, et ma ei olnud eelmisel aastal veel nii heas hoos. Mul on võimalik see aasta teha palju parem ettevalmistus ja käia ära Tokyo olümpiamängude rada vaatamas. Ma arvan, et mina olen paremaks saanud ja see, et aasta aega edasi lükati OM, annab mulle kindlasti paremad võimalused. Ma olen ainult õnnelik selle üle.”

Tokyo OM-i rada plaanib Lõiv vaatama minna novembris.

Vaata ka ETV spordisaate lugu: https://sport.err.ee/1109869/loiv-sassi-loodud-kaardid-voivad-mulle-sugisel-tippnaiste-seas-eelise-anda

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X