Lõiv sai Hispaanias 16. koha, võidu pälvis olümpiavõitja Neff

Janika Lõiv

Hispaanias toimunud maastikuratturite 1. kategooria võistlusel Internacionales XCO Chelva teenis valitsev Eesti meister Janika Lõiv (Team KMC-Orbea) 16. koha.

Võistluse võitis olümpiavõitja Jolanda Neff (Trek Factory Racing XC) ajaga üks tund, 22 minutit ja 34 sekundit. Teise koha sai Tokyos pronksi pälvinud Linda Indergand (Liv Factory Racing; 1:23.05) ja kolmanda koha itaallanna Martina Berta (Santa Cruz FSA MTB Pro Team; 1:23.48).

Lõivu ajaks mõõdeti üks tund, 29 minutit ja 53 sekundit, mis andis eestlannale 16. tulemuse. “Üle pika aja jälle intensiivne olümpiakrossi distants, kus kohal oli väga nimekas seltskond. Minu jaoks esimene sõit koos uue tiimiga ning uue rattaga. Sain alustada esimesest reast numbri all 5. Kaua ma aga seal ees püsida ei suutnud, sest teistel tüdrukutel oli särtsu rohkem,” rääkis Lõiv. “Stardiringil oli nagu ikka palju sagimist. Minu ees oli kukkumine ja pidin palju oma koha eest võitlema. Selle lõpuks olin umbes 14. positsioonil ja sõidu jooksul andsin veel mõned kohad ära. Ühtlane sõit, aga hetkel veel pole piisavalt särtsu/jõudu, et teistega kaasa minna ja esimeste kohtade peale võidu sõita. Eks hooaeg on veel väga alguses ja vajalik töö selles osas seisab alles ees. Tore oli tiimiga koos esimene sõit teha. Kõik sujus ja ollakse toetavad olenemata tulemusest.”

Lõivu järgmine võistlus ootab ees juba tuleval nädalavahetusel, kui 26. veebruaril toimub Hispaanias Banyolesis HC kategooria võistlus Copa Catalana Internacional/Super Cup Massi.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X