Lõiv pälvis MK-sarjas karjääri kõrgeima koha, Loo 64.

Andorras toimunud viiendal maailmakarikasarja etapil pälvis Janika Lõiv 38. ja Martin Loo 64. koha.

Esikoha napsas nooremate konkurentide eest 45-aastane olümpiavõitja ja mitmekordne maailmameister Gunn-Rita Dahle Flesjaa ajaga 1:22.58. Teise ja kolmanda koha jagasid omavahel valitsev maailmameister Jolanda Neff (1:23.23) ja kanadalanna Emily Batty (2:23.45).

Üle 1000 meetri merepinnast peetud võistlusel lõpetas Lõiv sõidu 38. kohal ajaga 1:34.25. See on eestlanna parim tulemus MK-sarjast.

“See oli minu esimene kõrgmäestiku võistlus ning enne starti olin veidi mures kehva enesetunde pärast,” kirjutas Lõiv sõidujärgselt sotsiaalmeedias. “Õnneks võistluse ajal olid jalad head, aga eelmise nädala kukkumine Itaalia MK-l on teinud mind ettevaatlikumaks.”

Meeste klassis võistelnud Eesti parim maastikurattur Loo Andorras kõrgete kohtade eest ei heidelnud ja lõpetas võistluse 64. kohal. Sõidu võitis viimati 2012. aastal MK-sarjas võidutsenud Itaalia meister Gerhard Kerschbaumer ajaga 1:32.05. Teise koha teenis sel aastal kolmel MK-l võidutsenud maailmameister Nino Schurter (1:33.18) ja kolmandana Hollandi meister Mathieu Van der Poel (1:34.11).

“Ma ei ole kunagi Andorras hästi võistelnud,” kirjutas Loo sõidujärgselt sotsiaalmeedias. “Olen proovinud erinevaid asju, aga ei midagi. Sel aastal tegin ettevalmistusi kõrgmäestikus ja lootsin head tulemast, aga sõit oli hullem kui kunagi varem.”

Järgmisel nädalavahetusel osalevad mõlemad ratturid Eesti meistrivõistlustel.