Lõiv pälvis karjääri raskeimates oludes peetud MK-etapil 11. koha

Janika Lõiv

Ameerika Ühendriikides Snowshoe’s jätkunud maastikuratturite MK-sarja etapil pälvis valitsev Eesti meister Janika Lõiv karjääri raskeimates tingimustes peetud olümpiakrossis 11. koha.

Seitsmeringiline võidusõit algas kuivalt, kuid poolel võistlusmaal hakkas sadama vihma, mis muutis rajaolud järjest libedamaks. Karjääri esimese olümpiakrossi MK-etapivõidu teenis vigadeta sõitnud šveitslanna Alessandra Keller ajaga 1:24.35. Veel viimasele ringile minnes juhtis võidusõitu aga hoopis rootslanna Jenny Rissveds, ent ta kukkus teist korda võistluse jooksul raja algusosas ning kaotas seejärel finišisse jõudes võitjale 37 sekundiga. Kolmanda koha teenis MK-sarja üldarvestuses esikohale kerkinud Anne Terpstra (+0.50).

Lõiv tunnistas peale võistlust, et tegemist oli tõenäoliselt tema karjääri raskeimates oludes peetud võistlusega. Finišis kaotas ta võitjale viie minuti ja 27 sekundiga. 35 naise konkurentsis andis see kõrge 11. tulemuse.

„Raske võistlus oli. Ilmastikuolud olid keerulised ning rehvivalikut oli raske teha. Rada oli juba eelmiste päevade treeningutes väga halvaks muutunud ja mõned kohad olid väga raskesti läbitavad,“ rääkis Lõiv. „Minul kukkumisi polnud, aga esimesed neli ringi kukuti täpselt minu ees ja pidin paljud allamäge lõigud jooksma – kaotasin sellega palju aega. Lisaks ei pidanud ka mu tehnika vastu. Viimastel ringidel polnud enam pidureid ja käigud ei töötanud.“

MK-sarja üldarvestuses on liidriks kerkinud Terpstral seitsme etapiga kogutud 1430 punkti. Teist kohta hoiab Rebecca McConnell (1422 punkti) ja kolmandat Keller (1312). Lõiv on 609 punktiga 17. positsioonil.

Eliitmeeste sõidus teenis esikoha hispaanlane David Valero Serrano, kes edestas viie sekundiga prantslast Titouan Carod’ ja 11 sekundiga itaallast Luca Braidot’d. MK-sarja liidrina jätkab šveitslane Nino Schurter (1342), teist kohta hoiab rumeenlane Vlad Dascalu (1227) ja kolmandat Lõuna-Aafrika Vabariigi maastikurattur Alan Hatherly (1210).

Maastikuratturite MK-sarjas on sõita veel kaks etappi. Järgmine toimub 6.-7. augustini Kanadas Mont-St-Anne’is ja viimane 3.-4. septembrini Itaalias Val di Soles.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X