Lõiv pälvis hooaja esimesel olümpiakrossi võistlusel 8. koha

Janika Lõiv

Pühapäeval Hispaanias peetud HC kategooriaga olümpiakrossi võistlusel Internacionales Chelva Gsport Challenge teenis Eesti valitsev meister Janika Lõiv (KMC Ridley MTB Racing Team) 8. koha.

Võistluse võitis ameeriklanna Savilia Blunk (Decathlon Ford Racing Team) ajaga 1:24.40. Inglanna Evie Richards (Trek Factory Racing – Pirelli) kaotas talle ühe minuti ja 23 sekundiga ning Lõivu tiimikaaslane, ukrainlanna Yana Belomoina kahe minuti ja kümne sekundiga. Hooaja esimese olümpiakrossi võistluse teinud Eesti parim naisrattur jäi võitjale alla kuue minuti ja 26 sekundiga.

„Väga raske võistlus,“ tõdes Lõiv võistluse järel. „Keha on täiesti läbi ja lihtsalt kulgen omas elemendis.“

Eliitmeeste võistluse võitis rumeenlane Vlad Dascalu (Trek Factory Racing – Pirelli) ajaga 1:23.43). Teise koha teenis uusmeremaalane Samuel Gaze (Alpecin-Deceuninck; +0.17) ja kolmanda koha hispaanlane David Valero Serrano (BH Coloma Team; +0.24).