Lõiv lõpetas Mediterranean Epicu viiendana, Pruus sai 37. koha

Hispaanias lõppenud maastikuratturite mitmepäevasõidul Mediterranean Epic pälvis Janika Lõiv kokkuvõttes viienda ja Peeter Pruus 37. koha.

Viimasel, 49-kilomeetrisel etapil oli eliitklassi naiste seas kiireim Ramona Forchini ajaga kaks tundi, kaheksa minutit ja 16 sekundit. Teisena lõpetas Evie Richards (2:10.05) ja kolmandana Natalia Fischer Egusquiza (2:11.39). Lõiv pälvis ajaga 2:17.07 viienda koha.

„Tänane etapp algas raskelt. Kogu keha oli kolmest eelnevast päevast natuke väsinud ja hommikul jahedas läks aega käima saamisega,“ rääkis Lõiv peale võistlust. „Seega läksid neli kiiremat naist kohe eest ära. Sõitsin oma tempos ja mulle võttis sappa üks itaallanna. Pool distantsist sõitsime koos, kuni ta jäi ühel tõusul lihtsalt maha.“

„Teine pool rajast oli pikk laskumine, palju siledat kruusa ja mereäärset promenaadi. Seal püüdsin meeste tuules kiiremini finišisse saada,“ jätkas Lõiv. „Kokkuvõttes oli raske ja tehniline sõit nagu arvata võis. Hea treening ja tagasiside, kuidas edasi minna.“

Kokkuvõttes pälvis üldvõidu Fischer Egusquiza (10:16.09) Evie Richardsi (10:26.45) ja Janina Wusti (10:32.28) ees. Lõiv sai viienda tulemuse ajaga 10:50.17.

Eliitklassi meeste seas pälvis etapivõidu Georg Egger ajaga üks tund, 46 minutit ja 12 sekundit. Pjedestaali madalamatele astmetele pääsesid Wout Alleman (1:46.27) ja Simon Stiebjahn (1:46.27). Pruus finišeeris 35. positsioonil (1:53.25).

„Raske päev. Algus oli parem kui eelnevatel päevadel, vähemalt esimesed 15 minutit,“ ütles Pruus. „Suutsin esimese grupi sabas olla, aga siis läks jälle raskeks. Liikusin tõusul oma tempos ja nii läks viis meest minust veel mööda. Järgmise grupi sabas suutsin istuda kuni tehnilise laskumiseni. Kui tagant jõudis uus grupp järele, siis trügis minu ette sama mees, kes eelmisel laskumisel oli vahe sisse jätnud ning seekord juhtus samamoodi. Nii jäimegi kolmekesi sõitma. Sain hea pingutuse ja nüüd tuleb veel kõiki päevi analüüsida. Uus võistlus toimub juba nädala pärast.“

Kokkuvõttes sai Pruus 37. koha ajaga üheksa tundi, 17 minutit ja 30 sekundit. Esikolmikusse kuulusid Egger (8:32.47), Alleman (8:35.01) ja Hans Becking (8:35.57).

Lõivu järgmine võistlus toimub 20. veebruaril Chelvas (C1) ja Pruus stardib 21. veebruaril algaval mitmepäevasõidul Andalucia Bike Race.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X