Lõiv kogus Šveitsis olulisi olümpiapunkte

Janika Lõiv

Šveitsis sõidetud HC kategooriaga olümpiakrossivõistlusel Ökk Bike Revolution Huttwil pälvis Eesti valitsev meister Janika Lõiv (KMC MTB Racing Team) kuuenda koha.

Kodupubliku rõõmuks võidutses Alessandra Keller (Thömus Maxon) ajaga 1:20.17, edestades ameeriklannat Kate Courtneyt (Scott-Sram MTB Racing Team; 1:20.43) ja uusmeremaalannat Samara Maxwelli (1:23.05). Lõiv kaotas võitjale nelja minuti ja 27 sekundiga ning sai kuuenda koha.

„Viimastel võistlustel on end raske alguses liikuma saada. Seekord oli sama tunne, et enda vigade tõttu läks esimene ring halvasti ja seejärel proovisin lihtsalt sõidurütmi leida,“ rääkis Lõiv. „Alates teisest ringist leian tavaliselt oma tempo ja keha hakkab tööle, aga siis on vaja paljudest mööduda ning see kulutab energiat. Liikusin mäest üles väga kenasti, aga laskumistel jäi natuke julgusest puudu, et kiirust lisada ja pidurdasin liiga palju. Viimasele ringile minnes olin tõusunud kuuendale positsioonile ja olin väga lähedal viiendale naisele. Mäe otsas saingi ta kätte, aga laskumisel pani ta taaskord eest ära.“

Merili Sirvel (Trey Trek Team) kaotas võitjale 11 minuti ja 14 sekundiga ning sai 17. koha.

Eliitmeeste klassis pälvis esikoha šveitslane Mathias Flückiger (Thömus Maxon; 1:20.17). Teise koha sai võitja kaasmaalane Joel Roth (Bixs Performance Race Team; 1:20.37) ja kolmanda koha lätlane Martins Blums (KMC MTB Racing Team; 1:20.44). Eestlased Joosep Mesi (Trey Trek Team, -3 ringi) ja Kirill Tarassov (Trey Trek Team; -4 ringi) lõpetasid vastavalt 52. ja 55. kohal.

Foto: Brentjens Mountainbike Racing Team

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X