Lõiv kerkis LAV-is neljandale positsioonile

Janika Lõiv

Lõuna-Aafrika Vabariigis jätkuval maastikumaratoni mitmepäevasõidul Momentum Medical Scheme Tankwa Trek (UCI S1) sai Janika Lõiv (KMC MTB Racing Team) teisel etapil koos võistkonnakaaslase Yana Belomoinaga neljanda koha.

88-kilomeetrisele etapile anti start juba kell 6.30 varahommikul, et ratturid saaksid võimalikult palju vältida palaval keskpäeval võistlemist. Teist päeva järjest olid võidukad Anne Terpstra ja Nicole Koller (Ghost Factory Racing – Cappuccino), kelle võiduajaks mõõdeti neli tundi, kümme minutit ja 12 sekundit. Pjedestaalile mahtusid veel Isla Short ja Caroline Bohe (Ghost Factory Racing – Flat White; 4:15.08) ning Amy Wakefield ja Samantha Sanders (Efficient Infiniti Racing; 4:22.28).

Lõiv ja Belomoina lõpetasid seekord neljandal kohal ajaga kolm tundi, 24 minutit ja 46 sekundit. „Esimesed 27 kilomeetrit õnnestus meil olla koos kiiremate paaridega, kuid sealt edasi vajus tõusu peal Ghosti tugevam paar eest ära. Jäime edasi koos teistega sõitma,“ kirjeldas Lõiv peale etappi. „Alates teisest joogipunktist jäime Yanaga kahekesi, sest kolm kiiremat paari olid oma teed läinud. Üritasin võimalikult palju oma paarilisele abiks olla, et jõuaksime kiiremini finišisse. Ilm oli päris kuum ja rada üsna raskete lahtiste kividega ja tõusudega. Tõusunurk ise ei olnud nii hull, aga just see, et siin pole n-ö ühte rada, kus sõita saab.“

Lõiv ja Belomoina kerkisid ka üldarvestuses neljandale positsioonile. Laupäeval on kavas 98-kilomeetrine etapp, mille jooksul koguneb 2200 tõusumeetrit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X